Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem programy na SSD nebo HDD?

Dobrý den všem,
pořídll jsem si SSD disk na systém a 1TB HDD na hry, data, atd....chci se zeptat, zda je dobré instalovat různé programy jako např. Steam, Uplay apod, ale i třeba prohlížeče na ten SSD nebo ho nechat jen na systém a všechno ostatní dávat na HDD....díky moc za odpovědi, jsem laik a nerad bych hned ze začátku udělal nějakou koninu :-)

Podle mě je to vyloženě individuální.

Já sice SSD nemám, ale Steam, Uplay a Origin bych na ně stejně neinstaloval, ty stovky her by mi tam nevlezly, bohatě stačí, když svými daty zaflákají C:\Users. Pokud tedy nebudou 4TB SSD za hubičku ;-)

Dnes začíná být běžné, že hra má klidně 50GB, i více. Kolik takových ti na to SSD vleze? Nebo tam budeš mít jen jednu/dvě a když budeš chtít hrát něco jiného, tak ji budeš znova tahat?

Myslím že 256GB SSD + 1TB HDD je priemerný stred ideálka pre vätšinu bežných uživatelov, tý čo chcú mať 10 a viac hier naraz, tak tý isto majú aj herný PC a tý čo majú herný PC tak ho majú zvyčajne za 35 tisíc a podobne, a myslím že pri takom PC už nejakú tisícku priplatiť nameisto 256GB za 512GB SSD myslím nieje problém. Ostatne podle mne jednoznačne:

SSD = OS + Aplikace (programy a hry)
HDD = Data (hudba, obrázky, fotky, filmy, videá, dokumenty vo wordu, exceli a pod...)

Je možnosť mať data na SSD ale je to zvyčajne blbé, zaberá zbytočne miesto a zároveň o nič to rýchlejšie nepôjde, či nebodaj chcete zrýchliť hudbu nebo film? Rovnako Aplikace na HDD tiež nepokladám za ideálku, už jak padlo, vždy zasahujú do OS, registre, Program Files a pod,... u viacerých když je hra na HDD môže nastať problém,...

ja mám 128GB SSD, zaplneno cca 60GB,... k tomu 1TB HDD zaplneno 30GB (3GB moje dáta + 27GB Linux)...

dokonca v istých prípadoch nemám problém si postačiť s PC so 60GB úložiska (jako celková kapacita) s tým že bych mal stále 20-25GB volných.

http://pc.poradna.net/q/view/1623067-ssd-na-system ?from=2016-07-30-16.34.58&page=r1623319#r1623319

[img]http://s22.postimg.org/my1i99ktd/screenshot_3.png[/img]

[img]http://s22.postimg.org/4l0wypach/screenshot_5.png[/img]

p.s. momentalne mam linux "preč" ale plánujem ho doinštalovať cez výkend.

protože vid obchody,... autobus stojí menej penazí ako bicykel,... tzv. 1TB HDD je lacnejší ako 250GB alebo 500GB,... protože je to to isté ako když jdu do kauflandu a 2 litrová flaša minerálky stojí 44 centov a pol litrová 70 centov (proč teda kupovať pol litrové Saguaro?) , a podobne,...

mne to taky nevadí,...

len "nechápu" proč 250GB alebo 500GB HDD je dražší ako 1TB...

(vlastne to chápu ale pokladám za nesmysl, rovnako jak s tou vodou v kauflande, tescu a pod)

i ja poznám lidi čo majú v mobile napríklad 50 hier, a vätšinu z nich hraly iba 5 minut hned potom čo ju nainštalovaly a pak za celé 3 roky je ani jednou nezahraly.