Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapomenutý heslo v Linuxu!

Ahoj opět!

Známý mi dal netbook s tím, že cosi přestalo fungovat. Po delší diskusi jsem pochopil, že měl nainstalovaný linux, který se aktualizoval a v tom vypadla elektřina (neměl zastrčenou baterii). Od té doby se po zapnutí netbooku objevuje výzva:"Login" a pak samozřejmě password. Známý neví, protože předtím netbook měl nějaký jeho známý, se kterým se už nezná (:D).

Zatím se mi podařilo dojít k příkazovému řádku "grub", kde absolutně netuším co dělat. Cosi jsem si vygůglil a zkusil zoufale příkazy jako diskpart,fdisk.. ale samozřejmě to nefungovalo.
Také jsem chtěl bootovat z usb, zkusil jsem live cd ubuntu, gparted live, ale nezdá se mi, že by usb fungovalo. V Biosu jsem zkontroloval USB legacy on, bootmenu je usb na první příčce, ale nefunguje ani windows instalačka při startu...

Rád bych odstranil zavaděč, linux samotný a nainstalovat např win (vložit mbr).

Mechanika CD/DVD v netbooku není.

S linuxem jsem pracoval pramálo. Díky za pomoc!

diskpart a fdisk se používá v příkazový řádce win např, narážka na to, že s linuxem neumím...

z usb jsem instaloval mnohokrát

ubuntu 16.04.1 LTS

uvedený návod na reset hesla jsem už zkoušel předtím, bohužel jsem v těch příkazech, řádcích pro spuštění nenašel "kernel"