Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stále BSOD už si neviem rady

Zdravím, príatelka má ntb Dell inspiron n5010.A v poslednej dobe jej stále hádže BSOD, ale nie že by hodilo BSOD po spustený ntb.Ak sa ntb spúšta napíše starting windows a hodí BSOD.Tak som skúsil preinštalovať windows, aj čistú inštaláciu aj bez formátovania. tak prvé spustenie okey a ak sa ntb vypol poprípade hodil do úsporného režimu a znova spustil po starting windows naskočilo BSOD.Vie niekto poradiť čo s tým?Prikladám aj foto BSOD to dole cislo kde je 80 sa nacita do 100 a ntb sa restartuje: GL300

fak nechápu, proč to instaluješ ty.
1. Intel HM57 Express Chipset Driver
radši restart
2. Intel HD Graphics Media Accelerator Driver
3. AMD ATI Mobility Radeon HD 5650/5470/4200/550v Graphics Driver
pro jistotu restart
4. na dalším pořadí už nezáleží:
Realtek RTL8103T Ethernet Controller Driver
ve správci zařízení zjistit typ wifikarty podle vendor & device, stejně audio, bluetooth, touchpad ...

Nainštaloval. Teda sú fyzicky v NB. Ale vie o tom aj grafická karta? Skúsiť v Núdzovom režime (Safe Mode - vtedy sa nastaví len základné rozlíšenie, takže by BSOD možno nehodilo) u grafickej karty Aktualizovať ovládač (pretože asi stále používa ten nesprávny ovládač). Ak sa bude pýtať na ovládač, cestu k nemu - podstrč ten nový nainštalovaný. Reštart a GK už bude vedieť, ktorý ovládač má použiť.

A ake cez núdzový aktualizujem ovládač.Lebo cez Správca zariadený a display adapter aktualizovať ovládač mi to nejde.3x som to skúsil a po nainštalovaný ovládaču od GK hodilo po restarte BSOD.V niečom musí byť chyba.Za každú radu vopred ďakujem.

Jakou verzi Intel HD ti nabízí : INTEL AUTO UPDATE?
Bohužel výrobci NTBs aktualizaci ovladaču provádí jen dle typu zařízení od 6 mesícu po 2roky, kde v mnoha případech je za potřeby navstívit support konkurence.

Nastavoval jsi nějaké hodnoty v BIOS ? Typu iGP, nebo přiděloval hodnoty [video memory], frekvenci RAM ?
'' Windows má BSOD, tak jak jeho informace uloženy (ty porovnej s DRT|DReference Table), k vyloučení špatně nastaveného registračního klíče, zabezpečení, náhled, použij SubInACL ;-)

ovladače se instalují na čistý systém.
ke krámu, rozesraněmu předchozí instalací náhodných ovladačů, nemá žádný smysl se vyjadřovat.

Chcem dodat ak instalujem 2. Intel HD Graphics Media Accelerator Driver tak mi naskoci Tento počítač nesplňuje minimální požadavky pro instalaci softwaru.Kde može byť chyba?

buď systém povolí přepínání grafik - originálně to má vyřešené výrobce - nebo ne.
když není intel grafika ve správci zařízení vidět, není důvod ji instalovat.

Ovládače inštalujem na čistý systém.Len práveže už som skúšal x ovládačov nainštalovať no vždy bez úspechu.Ve správca zařízených je vidieť len nejaka VGA grafika alebo nejako tak to tam je napísané.Tak ktorý konkrétne teda ovládač nainštalovať od grafiky?Takýto problém som v živote nemal a už ma to fakt hnevá 3-[

A co jsi již instaloval nebo ne ?
Do BSOD raportu jses díval ?
1) Spusť Power Shell
2) Zadej příkaz:

Get-WmiObject Win32_PnPSignedDriver| select devicename, driverversion

3) Okopíruj obsah, dej ho do Obsah.txt a vlož sem jako přílohu:

Pro BSOD stáhni a spusť WhoCrashed : downloads -> Analýza

[th?id=OIP.M40e61d72287a0b513b03d3d121729964o0&pid=           15.1]

4) U BSOD se jinak klasicky provádí chkdsk, RAM, teploty, to už jsi prováděl ?
Zdravý HDD příkazem (stále v PShell):

chkdsk c: /r

Jestli te zajímá : HDD|Teplota, mrkni přes :

Get-PhysicalDisk | Get-StorageReliabilityCounter | ft deviceid, temperature, wear -AutoSize

Ale mne ntb ide normálne pokial nenainštalujem ovládač od grafickej.Ked nainštalujem ovládač od grafickej po inštalačke mi reštartne NTB a už hádže BSOD, ak pustím cez núdzový režim odinštalujem ovládač od grafickej tak zasa NTB nabehne.A tak stále dokolečka...

Protože iGP čte paměť z DIMM, nemá vlastní [VRAM], jde o zdílenou, proto je důležité, zajistit v jakém stavu jsou HW komponenty, nepočítaje ze nemá cenu instalovat iGP před CHIPSET (N/S Bridge).
Ten AUTO UPDATE ti vypsal jakou verzi CHIPSET|VIDEO ?

Čistá instalace je co ? Jde o NTB, v základě by měl mít tovární obraz [Recovery], který již obsahuje 'originál' | Default ovladače.

Lidi, co mu blbnete hlavu? Pokud to háže chybu po čisté instalaci a následném zavedení originálních ovládačů od Dellu, tak je chyba někde jinde než v ovládačích. Jedinej Karel tady dal odpovídající odkaz a jediná cesta k opravě je reflow nebo reball grafického čipu. Kolik z vás vidělo ten jeho obrázek a kolik z vás si všimlo těch bílých teček a proužků v něm? Vždyť je to úplně jasný. Grafika je v háji a nic jiného než oprava v servisu nebo u nějakého technika co má rework stanici (a zkušenosti s pájením BGA) tady nepomůže. Může zkoušet ovládačů třeba stopadesát.