Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Objektiv pro Samsung nx500

Dobrý den,
žádám o radu při koupi objektivu pro můj, již zmíněný kompakt. Již mám jeden 50-200 f4.0-5.6, který sice využiji, ale potřeboval bych i jeden objektiv na portréty s menší světelností a automatickým ostřením. Může být klidně i s bazaru, hlavní je, aby fungoval a pracoval tak, jak má. :-)

Zde je foťák: http://www.samsung.com/uk/consumer/cameras-and-cam corders/cameras/nx-cameras/EV-NX500ZBMIGB
Napadlo mě, sehnat si stejný objektiv, jako je s kompaktem na výše zmíněné stránce, ale ptám se, zda nejsou nějaké další (i lepší).
Cena objektivu by se měla pohybovat max. okolo 10 000 Kč, pokud by byl levnější, tak bych to jen uvítal. Vím, že to na objektiv není moc, ale rád bych se do této ceny vlezl.
Pokud ještě budete potřebovat nějaké další údaje, tak je určitě rád zodpovím. :-)
Děkuji.

Tak hledej na Paladixu, občas se tam dají sehnat zajímavé věci za přívětivou cenu, požadavek na automatické ostření pro portréty moc nechápu. Pevné ohnisko bude pochopitelně lepší, pro kinofilm se na portréty používá cca 85 - 135mm ohnisko, crop factor pro svůj kompakt snad znáš. Fotit bez hledáčku mi připadá jako zoufalství, ale třeba to někomu vyhovuje.

môžeš si zakúpiť adapter nikon-samsung NX/adaptér pentax K KP-samsung NX ,tým sa Ti rozšíria možnosti používať objektívy rôznych výrobcov,pre samsung NX priamo vyrába ekvivalenty Rokinon,Holga,Samyang,s adaptérmi môžeš použiť aj Pentax/Ricoh,Fujinon,Tamron,Sigma a spol....