Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 7 - podepsany ovladac nemuze byt nainstalovan, protoze se nepodarilo overit digitalni podpis

Pri instalaci ovladacu mi padnul pocitac, a ted odmita ty ovladace nainstalovat:

"Systému Windows se nepodařilo ověřit digitální podpis ovladačů vyžadovaných pro toto zařízení. Při předchozí změně hardwaru nebo softwaru mohl být nainstalován soubor, který je nesprávně podepsán, je poškozený nebo se může jednat o škodlivý software z neznámého zdroje. (Kód 52)"

Ovladac je pritom podepsany "Microsoft Windows Hardware Compatibility", coz je videt hned na vedlejsi zalozce.

Ma nekdo nejaky napad, co s tim? Zkousel jsem ho odebrat a smazat a nainstalovat znova, ale nepomaha to.

(Je to ovladac pro USB DAT72 paskovou mechaniku HP)

[http://img21.rajce.idnes.cz/d2101/13/13248/1324816 2_8fccc55ece89576c81f2fdeaef08d8d2/images/p10.jpg? ver=0]
[http://img21.rajce.idnes.cz/d2101/13/13248/1324816 2_8fccc55ece89576c81f2fdeaef08d8d2/images/p11.jpg? ver=0]

Nikdy som to nepraktizoval, ale skúsiť to môžeš... :-)
Vypni kontrolu digitálneho podpisu... máš niekoľko možností:
1. Reštartuj PC a stlač F8 - z ponuky vyber poslednú možnosť (Zakázať vynútenie podpisu ovládača) - dočasne len do ďalšieho reštartu
2. V príkazovom riadku: bcdedit /set loadoptions DISABLE_INTEGRITY_CHECKS - permanetné vypnutie
3. bcdedit.exe /set NOINTEGRITYCHECKS ON - ak vyššie uvedený príkaz nezabral...

Bohuzel nepomohlo, problem je asi nekde jinde. Pri experimentech se mi podarilo znovu vygenerovat BSOD a tentokrat jsem si vzimnul, ktery driver to zpusobuje, tak jsem ho smazal, protoze byl mozna nabourany, a ted uz to nejede vubec :) No nic, zkusim smazat vsechny USB ovladace nebo tak neco.