Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nafouklý kondík na desce MSI P965-Neo F

Dobrý večer, chtěl bych vás poprosit o radu. Rozdělal jsem stařičký PC s procesorem E2160 a se základní deskou P965 neo-f, abych to vyčistil. Mám ale pocit, že je mírně nafouklý nahoře jeden kondenzátor, je u něj na desce napsáno EC82. Jeho pozice je tato: Nad baterkou je hliníkový téměř čtvercový chladič, kondík je těsně nad jeho levým horním rohem, modrý Teipo.
Dotaz zní-mám to nechat být, protože to nevadí, nebo je to věc životně důležitá pro chod?
Kondík si vyměnit netroufám a vzhledem k ceně desky se asi oprava v servisu nevyplatí.
Bohužel PC je rodičů a ti prostě nový nechtějí. Já budu samozřejmě ten, co jim tenhle funkční zničil:-(.
Za případnou radu děkuji.

Netuším, či niekto bez dokonalej znalosti konkrétnej dosky bude vedieť z Tvojho popisu usúdiť, či je kondík životne dôležitý, alebo nie...
Obvykle nafúknutý kondík znamená predzvesť, že konkrétne "niečo" nebude fungovať ako má... Výmena nie je drahá záležitosť...

Já myslel, že to někdo třeba pozná. Obrázek je normálně k nalezení, tak mne napadlo, že ty desky mají podobně rozvržená místa a z toho lze vycházet. Ty hliníkové chladiče jsou tam jen dva a ten spodní má v levém horním rohu jen jeden kondík.
Nejde o to, že bych to nechtěl dát spravit, jen jsem se bál šílené ceny vzhledem k hodnotě. Nevím, kolik to stojí a kde to dělají, jak dlouho to trvá.
Jde o to, že kdyby například šlo o slot, který tam je dvakrát, tak bych prostě zapojil ten druhý.
Oběma dík za zájem