Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s pingem(ms)

Dobrý den, mám problém s nestálím pingem(ms). Internet je rychlý, Download 19 Mbit/s a Upload 11 Mbit/s. Ve hře (league of legends, CS:go atd.) mám chvilku ping 30, a pak to vystoupá až na 900. Mám stolní pc a net přes kabel. Internet mám od bezdrátový od Cerberosu. Divné je, že můj bratr to má v pohodě. Počítač jsem zkoušel projet antivirem, ale nic se nenašlo. Už si nevím rady, prosím poraďte.

1) absurdní je maximálně to, že antiviry nijak nebrání instalaci breberek = spyware a přesměrovacích skriptů v prohlížečích. z hlediska dnešních nejrozšířenějších nákaz jsou antiviry prakticky k ničemu.
2) některé antiviry mají vlastní integrovaný firewall, který uživatel nemá pod kontrolou = slavné nefunkční placené "internet security" verze.
3) většina antivirů si hraje na vlastní dns cache. ať už si myslí, že na ní chrání cokoliv, opět znefunkčňují připojení.
4) a některé antiviry se ukazují výrazně nekompatibilní s posledními win10 i v jinde "neškodné" free verzi - tímto zdravím shit od avastu.

při problémech s připojením během provozu je antivir první zbytečnost a potenciálně škodlivý soft, který se vykopává ven.

Odpoveď aj pre mif. Snáď žartujete, alebo máte nemilé skúsenosti s rôznymi pofidérnymi "internet security" riešeniami.
Ale ja mám na mysli bežný "antivir" typu Nod, ESS, ktorého sa chytá každý, kto rieši následky nežiadúcich hovadiniek. Je jedno či to nazveme vírus, malware, adware..
Určite nie je zbytočný. Hlavne pre tých, čo klikajú bez rozmýšľania na všetko čo nepoznajú. A hravo strčí do vrecka aj podľa vás užitočný mbam, atď..

ne, ess se bohužel zařadil po bok těchto nafouklých a nezvládnutých internet security sraček.
že antiviry zachytí prd, protože dnešní nákazy jsou většinou jinde, ví každý, kdo se pár roků dívá na logy zachycené různými antispywary.
nebýt dnes módního ransomware, nemělo by dnes ani smysl instalovat antivir. (samozřejmě: warezákům nepomůže nic, ale to nepočítám za lidi)

kdokoli může mít jiný názor, ale to je tak všechno, co s tím nadělá.

Nejde o názor, to všetko sú skúsenosti z praxe. Ani ten NOD nie je 100%-ný, ale to žiadne antičokoľvek. Ale následky ním potom každý rád odstraňuje. A keby ho mal, tak by sa veľmi pravdepodobne tým následkom vyhol.
A je samozrejmé, že najslabší článok je používateľ. Raz darmo, ak si dobrovoľne niečo spustí, no tak musí rátať s následkami.
Ale ten NOD, alebo čokoľvek porovnateľné, určite nie je zbytočnosť. A zachytí väčšinu nežiadúceho softweru.

Umí ten tvůj AV i filtrovat pattern matching analýzy N-IDS /skripty CGI (ptf), síti nastaví si sám IPSec, SSO (single_sign), nebo jak te chrani ?
Vir jako takový, není největší rizko nákazy, 90 leta jsou dávno pryč :_) (Par PC jsou více v bezpečí za PDL, Firewall, nez za 100 antiviry .

Co ten tvůj AV filtruje a co by měl filtrovat ? Co ti chrání jak a před cím ?
Snad viš proč jsi určitý AV instaloval, jaké služby poskytuje a jak fungují, zkratka tomu nerozumím, OS samo osobě, když je správně nastaven, poskytuje lepší ochranu , než nějaký Low Level.

(nedej bože ze má svuj Firewall a začne se vrtat TCP/IP nastavením což dá v lepším případě nové vlákno typu 'nemohu se připojit' , 'bratrovy nejde NTB')

Snažím sa držať témy. Problém vysoký ping, indícia nakazené PC, Rady: deratizovať, zapnúť fw, vyhodiť av. Všetko fajn, ale tak sa pýtam, ako vznikol problém? snáď ho nespôsobil onen spomenutý cgi skript :)
Ten eset nie je môj (ja dokonca používam win7, windowsácky av aj fw, čiže som defakto nechránený :)
no a ten eset, ja som spomínal že sa nehráme so slovíčkami, je druh komplexnejšej ochrany určite si ho skúsil, prečítal si https://www.eset.com/sk/domacnosti/produkty/smart- security/
snaží sa striehnuť na všetky tie kritické miesta, s ktorými použivateľ prichádza do styku. A dovolím si tvrdiť, že keby tam ten ess mal, tak nejakú tú 'breberku', ktorá mu zdvíha ping, by chytil.
Ja netvrdím, že ho ochráni pre DOS, alebo neviem čím. Je to riešenie pre domácich používateľov.
Určite lepšie ako nejaký adwcleaner, skús si aspoň prečítať jeho popis.

už si vymýšlíš něco jiného. jestli sis nevšiml, vychvaloval jsi tu ess, který už patří do kategorie problematických internet security balíků - snad víš, o co jde, nebo si to přečti u esetu.
ostatně já se vždy tazatelů ptám právě na verzi nebo plný název antiviru.

taky žiješ v naivní představě, že antivir/security balík jen likviduje viry nebo 100% úspěšně brání napadení os či prohlížeče, že nic jiněho než viry neexistuje. a že jinak antivir (a zvláště onen pověstný security balík) nedělá nic, ničemu nebrání v komunikaci = neškodí.

celé to vzniklo jako reakce na tvou větu:

Ale celkovo to vyznieva absurdne, problém s breberkami riešiť odstránením antiviru.

vědět, že moji 4-bodovou odpověď pod tím nejsi schopen pochopit, neobtěžoval bych se s psaním.

kdybys celou dobu mluvil o nodu (stejný antivirový engine jako ess), není co řešit - právě u tohoto threadu by odinstalace neměla smysl. jenže jsi zapomněl, cos propagoval výš.
nežádoucí blokování komunikace se nekoná u čistých antivirů (až na nod jde obvykle o free verze, kdybys je nepoznal).
smutnou výjimkou je avast, který po špatných zkušenostech doporučuju odinstalovat vždy, bez ohledu na verzi.

antispyware: o neschopnosti antivirů zachytit instalaci adware, spyware a cizích konfiguračních skriptů do prohlížeče se můžeš přesvědčit sám, hledání v poradně jistě funguje i tobě.

v první řadě: ESS a podobné sračky jsou placebo. Firma Eset jsou stejní dobráci jako AVG, Avast, McAfee apod. Můžeš s tím nesouhlasit, ale to je asi tak jediné, co s tím můžeš dělat. Chápu, že "slovenský výrobok" bude hodnocen subjektivně lépe Slovákem, ale je třeba si nalít čistého vína: antiviry (jakož i jiné antimalwary) jsou čistě reaktivní, a to včetně tzv. heuristiky, která jen kontroluje známé vektory útoků. Na nové hrozby reagovat nebude, protože je nezná. Navíc dnes jsou tato řešení, ve snaze nakecat mudlům že to zvládnou sami, ořezána funkčně na kost a serou mě jedno vedle druhého. Plus k tomu milion služeb, zpomalovačů a černokněžníků, kteří se mi snaží úporně pomoci, ačkoli to nechci a hází mi tak klacky pod nohy.

V řadě druhé: upnout se na breberky jako zdroj problému v tomto konkrétním případě je sice možné, ale zcela jste pánové opomněli další možnosti - špatně nastavennou síť, problémy s wifi připojením (od vysoké chybovosti linky po QoS u providera), popřípadě nízký výkon PC (z jakéhokoli důvodu).

jinak obecně platí, že "breberky" zdvihají latenci všeobecně, ne jen v určitých případech.

edit: adwcleaner samozřejmě ničemu neškodí, když se jím PC proskenuje.