Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Processor a Zakladna doska = pomozte mi vybrat :)

caute..otreboval by som pomoct s vyberom procesora a dosky.Graficku kartu mam windforce radeon r9 270x 4gb a Ram to tam mam tak vseliak to si prisposobym podla toho kolko tych slotov bude mat doska.bol by som rad ak by mi niekto pomohol tak aby som nemal problem s FPS..teraz mam procesor i7 950 a ked hram BF4 tak mi to pada az na 40 fps ako kde niekde mi to ide aj na 100fps...processor ma brzdi..Nejaky fakt dobry procesor za rozumnu cenu k tej mojej grafickej karte...
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Dobrý den,

MB ASUS B150M PRO GAMING + Intel Core i3-6100/Intel Core i5-6500 alebo MSI H170A GAMING PRO + Intel Core i5-6500 podle toho kolik peňazí ste ochotný do toho vraziť,...

(pre obe dosky + Kingston 8GB KIT DDR4 2133MHz CL14 HyperX Fury Black Series)

Avšak pre tú dosku I3 6100 stačí, ak by ste možno v budúcnosti plánovaly ale upgrade aj grafickej a zdroje a máte teraz finance tak priplatiť si do I5 6500 by neboly vyhodené peniaze.

ono stačí veľkosť, prípadne si môžete odmerať, jestli se tam vejde ATX deska nebo či je to pre mATX alebo mITX,...

[img=https://gaming.msi.com/wp-content/plugins/msi-old-game-website-pages/templates/page-z97gaming/images/form-factors.jpg]https://gaming.msi.com/wp-content/plugins/msi-old- game-website-pages/templates/page-z97gaming/images /form-factors.jpg[/img]

ono sú totiž dosky rôzne velké, a delia sa do niekolkých skupín podla velkosti ako ATX, mATX, mITX a pár dalších.

Ak by sa ATX zmestila do tej case, pak to jde takto:

MB+CPU+chladič+RAM 400€

ono len či sa zmestí tá MSI doska lebo je to formát ATX a ak má napríklad mATX case, a prípadne aj na šírku či sa tam zmestí chladič HE1224 (aj ked to by malo sa zmestiť do takmer každej) ale to takmer, neplatí pre niektoré casy