Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internet a wifi

Dobrý den,

Mám menší problém a pokusím se vás seznámit s veškerým obsahem.

Máme nový router v obýváku a přes náš byt do pokoje kolísá signál (po lopatě, ve win 10 jak je ta stupnice signálu tak z 5 čárek to kolísá od 2 do 4). Stahovací rychlost je okolo 1,mb/s, ale signál kolísá, takže mi to znemožňuje příjemné hrání cs:go a nebo sledování videí bez sekání.

Nyní hledám řešení problému (optika je bohužel vyloučena, mám zakázáno vrtat)

V čem je většinou problém v síle vysílaného signálu routerem a nebo přijímací zařízením? Mám v pc přes usb přijímač wifi - https://www.alza.cz/tp-link-tl-wn725n-d341839.htm? catid=18851697
Co by mi pomohlo optimalizovat přenos dat? Přes optiku to jede na 2-3mb/s a chtěl bych se co nejvíce přiblížit tomu číslu.

Pomůže mi lepší přijímač? Nebo koupení dalšího routeru? Slyšel jsem, že se to dá nějakým stylem udělat přes zařízení, které jev zásuvce, ale bohužel nic víc konkrétního nevím. Moc se omlouvám jestli jsem zhhde nezadal pro vás odpovídající informace a rád je doplním.

Děkuji moc všem za přínosné odpovědi.

Hrani online her přes WIFI bych osobně preferoval přes '5GHz' pásmo.
V tvém případe, dle vašeho zapojení použil CPL|LAN které může podat stabilnější a rychlejší připojení než WIFI ruter, který ti ničemu nepomůže, navíc jestli jde o hodně rušené pásma jako sídliště, nebo centra měst.

už som napsal,... ostatne toto to spôsobí síce že sa pripojí k wifi aj dalej od routera ale rychlosť mu to nezmení, a pridá mu to iba ping.

Neverím ani že je zarušených všetkých 13 kanálov v pásme 2.4Ghz, pre tazatela, doporučuju Vám cez wifi analyzer zistiť jak je to s wifi v tej oblasti a postnul sem screenshot.

není žádný problém v paneláku zarušit všechny kanály, když wifi-g jich obsadí 5 a wifi-n 7 najednou, viz screeny z inssideru.

že jsou pařani líní si v liště natáhnout kabel je jejich problém. pak spoléhají na příjem přes usb atrapu a dopadnou jak tazatel.

to řešení výš se u všech výrobců jmenuje: powerline adaptéry.

ten USB bazmek je vhodný do koša,...

Přes optiku to jede na 2-3mb/s a chtěl bych se co nejvíce přiblížit tomu číslu.

milibity? to taká jednotka existuje? pravdepodobne myslíte Mbps alebo MB/s (megabity za sekundu alebo megabajty za sekundu)...

ak máte stolný PC tak bych tam dokúpil poriadnu wifi kartu když nemôžete tahať kábel,... v takom prípade napríklad:

TP-LINK TL-WN781ND
alebo
ASUS PCE-N10

prípadne k tomu ešte dokúpiť silnejšie anténky (sú dokonca aj 8dbi) záleží ale jak daleko máte PC od routeru a aké steny.