Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC (25 000 - 30 000) na grafiku

Zdravím,
obracím se na vás s prosbou o navržení pc max do 30 000 Kč, která bude používána čistě pro pracovní účely (tvorbu grafiky). Grafikou mám na mysli úpravy fotek, vytváření 2D a 3D. K tomuto budu využívat profesionální programy jako: Photoshop, Corel Draw, Adobe .., ... , dále RIP program, který přepošle mnou vytvořenou grafiku na tiskárnu.

Vím, že se nejedná o nijak převratnou částku na profesionální pc pro grafiky, ale byl bych rád kdyby zvládal v pohodě veškeré programy a přeposlal vytvořenou grafiku na tiskárnu v přijatelném čase, jelikož mému stávajícímu to trvá i několik hodin.

Sestavit bych chtěl pouze bednu, bez monitoru, OS a periferií.

Předem bych chtěl poděkovat za vaše rady a sestavy.
Alfonzs

procesor core i7-6700
chladic procesoru SilentiumPC Fera 3
deska Asus B150 nebo H170
pamet Crucial nebo Kingston 2x8GB DDR4
SSD disk 250GB nebo lepe 500GB Crucial MX200 nebo Samsung 850 EVO
disk WD Red Pro 2TB nebo WD Black 2TB nebo Seagate Desktop 2TB mozna HDD vzit dvakrat kvuli zaloham

zbyva grafika, tam bych se podival na 3D soft, ktery pouzivas, zda podporuje nejake vychytavky od AMD nebo NVidie jako treba CUDA apod. a podle toho vybrat

no a skrin dle libosti, vybrat nejakou stabilni nerezonujici, treba nektere od SilentiumPC jsou levne a slusne, ale pokud budes brat vic HDD, tak bych nebral nic s diskovym tunelem.

Case OK
Zdroj OK
MB radeji MSI H170A (https://www.czc.cz/msi-h170a-pc-mate-intel-h170/17 8845/produkt)
CPU OK
Chladič OK
RAM berte 2133 Mhz (https://www.czc.cz/kingston-hyperx-savage-black-16 gb-2x8gb-ddr4-2133/178744/produkt) / stačia aj https://www.czc.cz/kingston-hyperx-fury-black-16gb -2x8gb-ddr4-2133/167802b8/produkt
SSD OK
HDD OK
Graf. tam to záleží od viacerých faktorov, jak psal kolega:

zbyva grafika, tam bych se podival na 3D soft, ktery pouzivas, zda podporuje nejake vychytavky od AMD nebo NVidie jako treba CUDA apod. a podle toho vybrat

SK neriešime
CD/DVD mechanika OK

ja bych naopak preferoval skôr H170A než H170M,... v čem je zas lepší tá druhá? no rozdieli sú minimálne, ostatne cena, a taky viac dostupných slotov PCI, viac USB konektorov, ostatne zas preňu pak treba vätšiu case. Ale je pravda že rozdiely sú strašne malé jak v kvalite tak v tom čo poskytujú, ostatne ja preferujem MSI H170A

konkrétne tento model považuju za dosť dobrý, a podla mna niesú problémové, možno si mal neštastei na vadný kus, samozrejme nie všetky MSI Gaming dosky sú dobré, poznám dokonca také ktoré mi prijdu už horšie než gigabyte šunt. Ja totiž nejsem človek čo hodotí kategóriu (jako "pro gaming)", alebo značku ako celok, ja vyberam dosky model od modelu,..