Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ako priamo prepojit 2 pc pre velkokapacitny rychly prenos dat ?

Predstavte si modelovu situaciu, ze sa cestou do prace stretnu 2 kolegovia a potrebuju preniest 200 GB dat z jedneho notebooku do druheho, v co najkratsom case a co najjednoduchsie.
Idealne je prepojit ich ethernet kablom RJ45. Lenze ako treba nastavit sietove priopojenia ? Je mozne to mat uz predpripravene v textovo editovatelnom windowsackom subore batch (.bat) ? Po dvojkliku sa zmenia nastavenia pripravene na ten prenos na danom pocitaci a potom dalsi subor .bat, po ktorom spusteni sa sietove nastavenia vratia naspat ako boli.
Viete mi napisat taketo 2 subory ? (aby ten kod platil od windows 7 po windows 10)

Alebo by bolo vhodnejsie pouzit takuto redukciu/adapter (ethernet to usb), bez nutnosti menit sietove nastavenia na oboch pocitacoch ?
[http://plugable.com/wp-content/uploads/2015/04/Plu  gableUSBEtherentAdaptersEditSmall.jpg]

Dik

Dobrý den,

existujú programčeky ktoré majú "profily" a stačí prepínať medzi nastaveniami,...

na prenos dát záleží od notebooku od sieťovej karty a pod, možnosti sú jak cez wifi tak kabel, možnosť prepojiť cez switch, niekedy cez crossover cable, ale novšie sieťovky zvládnu aj klasických UTP káblom a dokážu komunikovať, potreba je nastaviť stejnú "IP" pre obe noteboky až na vínimku posledného čísla,... napríklad jeden PC 192.168.1.1/24 a druhý 192.168.1.2/24.

Nastaviť sa to nastavuje zde:

[img=http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2010/06/442x489x5entersettings.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj+js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.xKxmgdBVps.png]http://www.howtogeek.com/wp-content/uploads/2010/0 6/442x489x5entersettings.png.pagespeed.gp+jp+jw+pj +js+rj+rp+rw+ri+cp+md.ic.xKxmgdBVps.png[/img]

pak samozrejme ešte nastaviť zdielanie, vytvoríš na ploche napríklad zložku, do ktorej ti môže z druhého PC mať prístup a kde ti môže posielať súbory, a tam dáš zdielať "everyone" a čtení aj zápis. a pod.

[img=https://i-technet.sec.s-msft.com/dynimg/IC159459.gif]https://i-technet.sec.s-msft.com/dynimg/IC159459.g if[/img]

BTW. samozrejme zdielanie suborov si musis povolit v centre sieti, a v pravy klik na zlozku ju zdielat, a dat aj tej zlozke prava na citanie pre Everyone (pravy klik zabezpecenie). Ak sa nechces babrat s menom a heslom a kontom druheho cloveka na 1.PC.

Příkazovým řádkem to samozřejmě uděláš:

netsh interface ip set address name=”jméno karty” static 192.168.0.1 255.255.255.0 192.168.0.254

Na druhém počítači pouze druhou adresu změníš na: 192.168.0.2

Pokud to chceš vrátit, pak:

netsh interface ip set address name=”jméno karty” source=dhcp

takto ? subor v prilohe
1, ako sa pise koment v batchi ?
2, chcem to urobit tak, ze obaja si stiahnu rovnaky subor .bat a jeden z nich to odklikne ako povodne nezmenene a druhy komentne prvu IP a unkomentne druhu, ulozi a az potom spusti. chcem aby to bolo univerzalne a blbuvzdorne.
3, ked oba pocitace budu mat rozdielne nastavenia tcp/ip, tak v tom commande musi byt aby brana bola prazdna a aj dns (ako ludia pisali hore). to tam nemas pisane, preco ?. cize vymazat tie policka, ak by ich tam mali vyplnene.
4, este predtym ako prve ulozit vsetko pod nejaky profil, ktory sa potom nacita a vrati spat ako mali povodne. cize ako vravim - blbuvzdorne.

mozes k tomu vsetkemu dopisat aj tie ostatne veci co som spomenul ?

dik

automatizovaně batkou to nedoporučuju, jen zjištění jména správného připojení je otrava.
(jde to a sám to používám, ale umím si taky napsat podmínku, podle které poznám správné připojení)

jednodušší je vzájemně ty krámy propojit s dhcp, ony si po čase nastaví adresu 169.254.x.x
ty si oba účastníci zjistí, navzájem sdělí a můžou se spojit.

nebo použijí nějaký klikací nástroj. kdysi jsem používal netsetman - umí více předvoleb.

dhcp mají default všichni -> viz ncpa.cpl
kdo má pevnou ip vědomně, umí si jakoukoli konfiguraci nastavit sám.

jak už jsem jednou psal, z příkazového řádku jde měnit konfigurace tcp/ip, jen je k tomu potřeba automaticky vyfiltrovat název síťového připojení, viz příklady dole.

proto jsem už jednou psal, že jsou k tomu vhodnější klikací utility. zmiňoval jsem netsetman, jsou i další úplně free.

taky jsem psal, že při obvyklém dhcp nastavení to jde nechat na autokonfiguraci windows - win si po 20s neúspěšném získání ip nastaví samy autokonfigurační adresu.