Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem C++, 4 dotazy

Dobrý den, někomu se tyto dotazy budou zdát blbé a podobně... tak mějte na paměti - Jsem jenom hloupej začátečník co sbírá informace.

1. Nějak nemohu přijít na to jak filtrovat,vybírat informace z getline(cin,a), např. jak z 3 + 4 vybrat jenom tu trojku.

2. Jak mazat jenom části,či řádky textu , aniž bych musel smazat celý text, např pomoci system("CLS");

3. Jak vytvořit zdrojový kód jenž by byl mimo ten hlavní(2 soubory místo jednoho), nebo jak vytvořit nějaký druh knihovny

4. Jak funguje class

Moc děkuji za odpovědi.

Když pár slovy, tak pár slovy:
1) googluj "parse string"
2) ms686025(VS.85).aspx
3) hodně souvisí se 4)
4) Class je klíčové slovo označující třídu. Třída je jeden ze základních pojmů v objektovém programování (OOP). Podrobnější vysvětlení by bylo na dlouho.
5) return ukončuje běh metody a případně i vrací hodnotu zpět do volající metody.

1. Uz som ti odpovedal v minulom dotaze. Mas stratu pamati?

2. V konzole sa nic nemaze. Konzola moze byt trebars aj spojenie z pisacieho stroja na 1000km. Jak to zmazes nazad na tom pisacom stroji? principialne to ale ide, zavisi to od OS (musis volat priamo WinAPI fcie apod). Neni to normalne a principialne to nikdy netreba.

3. pridas si do projektu dalsi subor, tvoje tajne vyvojove prostredie ho potom skompiluje a zlinkuje dokopy.

4. daj si do google C++ pre zaciatocnikov, a zacni uplne od zaciatku a nic nepreskakuj.
P.S> class nemusis nutne pouzivat, ak nemas paru co to je. C++ je nadmnozinou C, mozes programovat aj bez tried (C).

A promiň snažím se získat co nejvíce informací v krátké době z různých zdrojů a ty si pak zapisuji, a na poradny dávám dotazy na věci ,které nemůžu najít popsané v jednoduché formě, až se mi stává že něco přehlédnu,či zapomenu. Ale moc děkuji, dost mi to pomohlo.