Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Sql Serveru 2000

Zdravím,
nedaří se mi nainstalovat na lokálním počítači Sql Server 2000 Enterprise Edition. Na pc mám nainstalovaný Windows 2000 Professional. Cosi jsem četl že to na tento operační systém nelze nainstalovat. Hláška co mi vyskakuje pokud spustím instalaci by tomu i nasvědčovala. Při pokusu o instalaci mi to nahlásí : Microsoft Sql Server 2000 Enterprise Edition server component is not supported on this operating system. Only client components will be available for instalation.
Pravděpodobně tak bude, takže pokud ano, má další otázka zní. Mám pc který slouží jako Server a který běží pod Windows Server 2003 a na němž běží Sql Server 2000.
Pokud bych chtěl zavést Merge Replikace, druhý pc by sloužil jako replikační agent, co je tedy lepší na ten pc nainstalovat : Windows 2000 Server nebo Windows 2003 Server. Díky za odpověď.

Enterprise verze SQL serveru v sobě má kontrolu, zda je OS Win 2000 Server. Nicméně kontrola nefunguje v případě XP Professional, kam z nějakého záhadného důvodu instalovat jde, ale na Win 2000 Workstation to nepůjde.

Windows 2003 Server mi přijde jako lepší volba v téhle době, pozor instalace bude slovně protestovat dokud nenainstaluješ Service Pack 3.