Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Downgrade Windows

Ahoj poradno,

vlastním notebook Dell Latitude E5570, který je předinstalován se systémem Windows 7 a předaktivován systémem Windows 10 (stickerka zespoda NTB). OS bych si přál Windows 8.1. Můžu v rámci downgrade programu přejít z Win 10 na Win 8.1?

Windows 7 by nebyl aktivní ani nainstalován - jednalo by se o čistý formát disku. S tímto troublem jsem volal na podporu Dellu, kde mi řekli, že to možné není. Já to tak však nevidím.

Licenci na Win 8.1 mám z programu DreamSpark v rámci studia mé přítelkyně, ale to by bylo v případě downgrade stejně fuk...

Děkuji za Váš názor.

Nemohu se legitimovat v pripade nahle kontroly.

nějak nerozumím. firemní admin obvykle vidí, co je připojené v doméně, nepotřebuje nikam chodit něco kontrolovat.
buď se předpokládá firemní instalace s jejich štábní kulturou a do firmy nesmí nic od domácích samoadminů - pak by to řešil třeba dualboot firemní/domácí os.

nebo na tom firma netrvá (2-3 kanceláře pc "co dům dal"), které si administruje každý sám na úrovni 10-letého dítěte - v čem je potom problém?

nebo myslíš kontrolu legálnosti os? podle tvého popisu se tě downgrade "tvůj w10" -> "cizí w8" netýká, ale nevím přesně, jestli ti jde o tohle.

win10 bol predaktivovaný,preinštalovaný na win 7 zrejme v rámci firmy, tým pádom už produktové kody inštalácii win7/win10 boli použité na aktiváciu/internú-externú/,jeden už aktivovaný produkt nejde donekonečna oficiálne downgradovať na lubovolné win tak aby bola zachovaná legalita licencie.downgrade win10_win7 už prevedené bolo,aspoň mne osobne to vyplýva z toho,čo bolo pôvodne napísané na začiatku....