Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínání záložního zdroje

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jestli je možné při vypnutí počítače vypínat i záložní zdroj. Někde jsem slyšel, že mu to nedělá úplně dobře a že by měl zůstat neustále zapnutý. A pokud by byl teoreticky vypnutý, hrozilo by počítači při náhlém přepětí v síti poškození?
Děkuji Petrů

nezatížená ups bude mít asi vyšší klidový odběr než uspaný pc, ale jsou mezi lidma wattmetry, mělo by to jít změřit. podle toho se dá rozhodnout.
ale že by mě denně bavilo poslouchat pípání ups při zapínání a vypínání, to bych se na to vykašlal.
na 1x denně zap/vyp ups nevidím nic škodlivého, je to mnohem šetrnější než co zažívá při výpadcích proudu.

problém spíš může být na straně pc: je teď módní systém usínat místo vypnutí - a ten výpadek napájení ups do toho se mi moc nelíbí.