Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivovat windows 8.1

Zdravím všechny, chtěla bych požádat o pomoc a radu, mám Windows 8.1 a po té co mi jeden opravář notebooku vymazal celý Windows, Hardware, před nějakou dobou, a nainstaloval nový, tak se mi ted pořád ukazuje, že moje platnost licence na Windows mi brzy vyprší, tedy 22.9. Mám prý požádat o kod Product Key správce systému. Nevím kde takový kod sehnat a ani nevím co to znamená, jen vím, že potřebuji nějaký kod aby mi fungoval Windows.? Napřed děkuji všem.

W8.1 už nepoužívají štítek s kódem. Pokud tam byla legální OEM verze, byla "aktivace" v UEFI a je svázána s deskou. Takže, s čím byl NB koupen? Co se na něm opravovalo? Co (jaká licence) na něm je nainstalované?

Dobrý večer, notebook jsem před 2 a půl roku koupila samotný s nabíječkou a brožurí o notebooku, nic víc k němu nebylo. Jinak notebook se mi opravoval 3x... jednou, když se mi notebook vypnul a ukázala se jen modrá obrazovka, která ukazovala že je potřeba opravit ten notebook, tak mi ho jeden opravář opravil tak, že i vše v tom notebooku vymazal, jak můj Windows, který jsem již v notebooku měla, myslím že i hardware a taky i disky C a D a naintaloval mi nový Windows 8.1. Pak mi ho opravil po druhé když mi nešel naistalovat Photoshop a pořád se tam ukazovali nějaké chyby, pak jsem si musela nechat vyměnit obrazovku (již u odborníků) jelikož mi ten opravář dovezl notebook s rozbitou obrazovkou (byl to mladý kluk, který opravuje, známí mi ho doporučil). Bohužel mi ten kluk neodpovídá na zprávy, tak nevím si rady co dál. Jinak teda vůbec nevím jakou licenci mi nainstaloval.

To se tedy dostal do špatných rukou. Vypadá to na (nejspíš nelegální) licenci s aktivací přes KMS. Jak už je doporučeno, zkusit obnovu továrního nastavení. Bohužel, pokud byl vyměněn disk nebo vymazán, nepůjde to. Takže už jen asi něco na pomezí legality ... někdo kdo se v tom orientuje (a skutečně tomu rozumí). Odkazy už tam jsou.

Nic se asi taky nepokazí čistou instalací W8.1 bez zadání klíče (je třeba drobná úprava instalačky), pokud by snad byl v BIOS (UEFI) původní OEM klíč, mohlo by se to aktivovat. Před instalací zálohovat data.

Pokud na tom NB byl původně W8, tak čistá instalace W8.1 asi nevezme klíč z W8, i kdyby v BIOS byl. Pak jen ty nouzové postupy nebo zkusit po čisté instalaci W8.1 kontaktovat podporu MS (jenže u OEM verze tě odkáží na podporu ASUS).

Dobrý večer, zkusila jsem ten Windows key finder a našel mi tento klíč N6KXJ-P6YWY-4C92Q-J7BVB-R6XGM. V sekcnapsané 'i Aktivace Windows mám napsané 'Informace o kodu product key, aktuální product key *****-R6XGM ale pořád to nefunguje i když koncovka kodu je stejná jako kod, který mi ten Finder našel.

Takže už jen asi:
a) legálně - obrátit se na podporu Asus, získat jejich OEM instalačku pro daný NB (pokud byl koupen s OEM). Nebude to asi zadarmo.
b) ne tak legálně - jít za někým, kdo ovládá nějaké ty "launchery" a podobně a aktivuje to.
c) pokud na daný NB jsou drivery pro W10, koupit za pár šupů COA štítek s kódem pro W7, nainstalovat W7, aktivovat a upgradovat na W10 (po zaškrtnutí třeba "lupy" nebo jiné pomůcky).

Dobrý den, děkuji za odpověd, určitě něco zkusím, zeptám se i u toho Asusu. Doufám, že se s tím bude moct něco udělat, notebook jsem totiž opravila celkem za 4 tisíce, mrzelo by mě kdybych měla do něj ještě investovat, to jsem si raději mohla koupit nový. :( Jinak jsem se ještě chtěla zeptat co to vlastně zanamená, že mi vypršela licence na Windows, neboli co se stane když vyprší licence na Windows, notebook mi právě pořád funguje, akorád když ho prvně zapnu tak načítá pomalu a je pomalejší dokonce se i zadrhává.

Pokiaľ máš SN napísaný zp spodku NB - môžeš to skúsiť aktivovať aj telefonicky https://www.microsoft.com/en-us/licensing/existing -customer/activation-centers.aspx
Czech Republic

(420) 225 990 844

(0800) 100 074
Len si nachystaj papier a pero - bude následovať séria čísel a písmen, ktoré potom zadáš pre aktiváciu. Niekedy - ak máš svoj e-mail - pošlú aktivačný súbor, ktorý dvojklikom spustíš a OS sa aktivuje.

Zdá se, že tam je nainstalovaná licence, která se aktivuje přes KMS. Ta aktivace je vždy jen na určitou dobu, pak se musí z KMS obnovit. A protože asi není "košer", tak tu obnovu nedostane. Jinak, pokud je vhodně "zmáknutá", je to cesta k nelegální aktivaci Windows.

Ještě se možné, že normální - legální - licence nebyla včas aktivována. Možná by stálo za pokus v nastavení najít "Systém", "Aktivace po telefonu" a zkusit to. Jede to přes "plechovou hubu", nutno postupovat podle pokynů. Jde o to, vygenerovat dlouhé "číslo", to nadatlovat na telefonu a přijde SMS s aktivačním kódem, který se napíše do PC. Nic se tím nepokazí.