Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vysoká teplota PC

Dobrý den,
měnil jsem pastu na CPU,na GPU je to prý zbytečné a tak nějak mi bylo jasné že to teplotu nesníží. Chtěl bych Vás požádat o radu s přídavným ventilátorem. Kam zapojit a jak nejlépe odvětrávat. Na obrázku uvidíte vnitřek PC. Je to tam celkem namačkané. Děkuji předem za odpověd.
www.imagehosting.cz

Spravne nanesena minimalni vrstva pasty je v prostoru uzavrena a vyschnuti nehrozi ani po 10 letech, pokud teda pasta neni nejakej totalni smejd.

Naopak naneseni nevhodne velkeho mnozstvi pasty je bezna chyba, nicmene u jeho GPU naprosto nepravdepodobna, pokud pastu dosud nemenil a byla nanesena strojove pri nasazovani chladice vyrobcem.

Ok. Tak v tom problém nebude.
Když tak udělat díru do dna. Přišroubovat ventilátor co bude nasávat vzduch zespodu a foukat nahoru přímo na grafiku. Také by pak ale bylo třeba bednu vyvýšit (na nožičky) a udržovat pod ní pořádek, protože prach by se do skříně dostával ještě intenzivněji.

To zní zajímavě ,ale nestačilo by odsávat buď stranou,protože se mi zdá ,že se dost tepla drží pod grafikou,nebo hodit HDD výš (Odbornící z CZC mi ho kdysi přidělali tak napevno,že když jsem se snažil odšroubovat,zničili se hned zarážky na šroubcích,ale nějak by to snad šlo) a vyměnit ventilátor z přední strany? Nevím jak moc výkonný ten větrák je,když byl už v bedně (za 500,- takže žádnej terminátor).

Vymena ventilatoru si myslim nepomuze, obvykle se ventilatory meni kvuli tomu, ze stary uz ma vydrene loziska a je hlucny, ale to neni tvuj minimalne primarni problem.

Kolik stupnu ma disk?

Zkus treba Crystal disk info tak minimalne po pul hodine po zapnuti PC.

Souhlas.

Nevim co tazatel strihal plech nebo co, ale stacilo pridat ventilator do zadni pozice, to bylo jasny hned, jak jsem se na obrazek podival.

Jinak s teplotou GPU si myslim, ze nic neudela, ty grafiky proste v plny zatezi hrozne hrejou, leda vetsi case s lepsim airflow by to mohla o par stupnu ponizit i na grafice, ale tady stoupa ke grafice teplo vyzarujici z disku a celkove je pod grafikou malo mista, takze tam asi teply vzduch ponekud stoji nebo stoupa vzhuru prilis pomalu, nicmene ja bych to neresil, pokud stejne neni v planu nova skrin.

Coz je, pokud se teplota CPU snizila od deset stupnu.

Problem je, ze GPU lezi v prostoru, kde k pruvanu nedochazi. Jaka je situace pri zavrene versus otevrene bocnici na grafice?

V podstate pokud je to ten problem, co popisuju, tak by zatezi PC bez nasazene bocnice mela teplota na GK mirne klesnout, naopak na CPU stoupne.

No právě že přední větrák je u pevného disku,takže by to kvalitní ventilátor mírně nevyřešil?
Při otevřené bočnici klesá teplota na GPU a na CPU je o stupen víš. Jen při benchmarku mi grafika hlásí 94 a při hře se po instalaci ventilátoru grafika zahřívá pomalu,jakoby se tam drželo teplo. Jinak jsem koukal na větší skříně a jen tak bych s tisícovkou nepochodil :D