Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zatopeny pc jak to vycistit atd.

Ahoj mam 2 pocitace ktere byly zaplaveny vodou.Vse jsem rozebral a uz to schne 2 dny.Nevim jak to mam nejlepe vycisti.Rad bych pouzil lih protoze izoprofil alkohol je drahej a destilovana voda taky.Jedna deska je m2n e a msi socket 939.Take mam par mechanik,cpu a gpu ktere taky zmokly.Chtel bych se o to postarat brzy nez to zoxiduje.

Diky

Až tam budeš strkat zpátky RAM a karty a konektory, tak je několikrát vyndej a zandej. Ať se trochu očistí kontakty. Kontakty na procesoru (ne piny) možná ogumovat.

Desku možná lehce "ošůrovat" čistým kartáčkem na zuby, aby se odstranily přischlé nečistoty.

s.939 = jednojádrový cpu + stejně zaostalý chipset na desce: dokud to funguje, nechat dohnít, když je zadarmo.
ale křísit takový krám nemá smysl. jednoznačně vyhodit a neztrácet čas.

socket am2 může znamenat použitelný cpu + chipset. bohužel pokud pod bga nebo qsop pouzdro natekla voda, vodivé mapy odtud domácími postupy nedostaneš.

Ono jak se zda, umyvat mainboardy vodou s jarem je celkem bezne, a pokud to nechas dobre vyschnout, tak asi i bezpecne. Hlavne tam nesmi byt zadny zdroj napeti (jako CMOS baterka apod), jinak mas o korozi postarano.
Hlavne susit, susit a zase susit. Pokud mas stlaceny vzduch, tak vyfoukat vsechny konektory, tam se voda udrzi hodne dlouho.
Na YT je o tom spousta videi :)

Teprve ted mi nekdo napsal nejakou radu

to se musí udělat okamžitě po namočení.
po několika hodinách - dnech, když jsi to dostal do ruky, to už nemá smysl.
rada je to i na tomto serveru hojně publikovaná už 10 let, chápu že pro někoho je to objev. pak ale nechápu, proč to spravuješ ty.

k těm tvým resuscitovaným dvd: když doma přestávají číst, dá se sice isopropylem omýt mastný prach z čočky, ale vydrží to tak 1-3 měsíce, pak abys to rozebíral znovu, něco už s tím nepřečteš vůbec.
takže nad mechanikami zbytečně zachraňovanými z vodní lázně, zatímco ti doma hnije základní deska, bych nejásal.