Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit Windows 10

Zdravim,
dostal se mi na stůl NTB s Win 10, kde majitel zkoušel aktualizovat ovladač grafiky. Dopadlo to tak, že nenaběhne Windows, skončí na černé obrazovce s točícím se kruhem teček (obdoba přesýpacích hodin u Win XP). Do nouzáku se přes F8 taky nedá dostat. Lze ještě nějak vadný ovladač grafiky odinstalovat, resp. NTB opravit, aniž bych ho musel reinstalovat, resp. uvést do továrního nastavení?
Díky.

Někdo preferuje vyvolávat možnost nouzového režimu násilím a bude Redmond nazývat debilním, někomu stačí poupravit (aktivovat F8 při startu) s :

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy

(Nemám vyzkoušené na Build 16...)
První příspěvek může fungovat mimo opravy i k 'bodu obnovy'.