Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB se spustí do nouzového režimu

Ahoj všichni, moc vás prosím o radu. Buďte se mnou prosím trpělivý, protože počítáčům rozumím jen jako uživatel.

Můj noťas se cca 2 dny začal nějak moc sekat a padal do nějakého režimu, kdy se zobrazila modrá obrazovka se smutným smajlem a popisem: "V počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat. Právě shromažďujeme určité informace o chybách. Následně budete moci provést restartování."

Dále tam byl kód chyby: KERNEL DATA INPAGE ERROR a podruhé tam bylo KMODE EXCEPTION NOT HANDLED.

Po restartování se počítač furt sekal, následně jsem do něho třískl (neměl jsem na to už nervy :D) a počítač se zapnul už jen do nějakého nouzáku, kde se dá přepínat mezi záložkami MAIN, ADVANCED, BOOT, SECURITY, SAVE AND EXIT.

Tento režim je graficky velmi jednoduchý a jsou tam nějaké údaje o počítači apod. (vložil bych foto, ale asi to nejde).

Nevíte, co s tím může být a jestli mám jít rovnou koupit nový noťas? Jinak je to Asus, Windows 10

Předem moc děkuji za jakoukoli radu.

Zkoušel jsem, protože už se mi to stalo u předchozího nb, ale bohužel najede znova do tohoto BIOSu :) Ano, vím že do něj nemám mlátit, jenže jsem potřeboval něco udělat a opravdu už přetekl pohárek :D

Bojím se, že jsem zálohu neprováděl takže asi o ně přijdu.

Díky, asi to tak udělám. Je to necelé 3 roky starý noťas, tehdy za 16 500 tak bych ho nerad házel do koše. Ale stejně uvažuju koupit Mac, protože fakt nejsem tak bohatý abych si co 3 roky kupoval nový noťas. Kámoš pracuje v istores a má 6 let starý firemní mac, prý dobitý jak prase, několikrát spadnul a furt šlape jak hodinky (krom baterky, která už moc nevydrží). Mimochodem, to je u dnešních NB normální, že vydrží tak tak do záruky a potom konec? Mám už druhý asus, první jsem v záruce reklamoval, protože taky nastala modrá smrt - diagnóza byla vadné sektory na hdd a po dvou letech se mi to stalo znova tak už jsem to ani neopravoval. Nýnější asus jsem taky v záruce reklamoval, byla tam vadná základová deska a ještě cosik... teď to je necelý rok po záruce a zas se to pojebalo.

Existuje vůbec NB, který vydrží bez problémů aspoň 5 let? Krom těch applů (doufám).