Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem stolni PC - Upgrade

ma vyznam na nize uvedenou sestavu delat a vymyslet nejaky upgrade - tzn. nejspis tam narvat vice ramky + novou grafickou kartu.. protoze pokud bych musel koupit novou desku, tak se na to rovnou vybodnu :)

nebo koupit uplne novou sestavu a toto zkusit strelit nekomu..

cil upgrade: editace fotek, strih videa (ne 4k), hrani uz to nejspis nebude.. neni kdy :) aktualni sestava vykresluje fotky na muj vkus az moc pomalu..

financni narocnost: upgrade radove do 10k, nova sestava radove do 25k..

aktualni sestava:

procesor: AMD A6-3670K Black Edition
deska: GIGABYTE GA-A55M-DS2 - AMD A55
grafika: GIGABYTE HD 6450 Silent 1GB
zdroj: Evolveo - 400W, bulk
ram: Kingston Value 8GB (2x4GB) DDR3 1333
disk: Seagate Desktop SSHD - 1TB

Víc RAM asi nemá smysl - na co ??? Grafiku tam můžeš snad strčit novou a pak ji použít v nové sestavě.

Jinak na editaci jpg fotek řekněme do 20 Mpx to musí stačit, alespoň v programu jako Zoner apod. Zoner umí použít k výpočtům i grafiku.

Novou sestavu, toto se vylepsovat neda, vic pameti te nespasi. V podstate ta pomalost pravdepodobne bude hlavne procesorem a pomalym diskem. Procesor je slaby a disk pravdepodobne 5400ot., coz je taky uzke hrdlo.