Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výměna CPU > pád driver(ů) GPU

Ahoj zase mám dotaz. Dnes jsem si měnil CPU s bráchou (CPU v pořádku) z FX4100 na fx8320 (verze biosu podporuje). Po zapnutí jsem dal načíst základní hodnoty biosu a restart. Ve winech(7 64bit) mi hned spadne ovladač (APPCRASH Radeonsettings.exe). Takže mi nefunguje aero atd... k čemu WIN potřebuje mít driver GPU. Ale hry fungují normálně, takže samotný driver pro GPU je funkční, ale Crimson ne. Tak jsem tedy udělal kompletní reinstal PC - pořád stejné. (Drivery stažený přímo od AMD na danou grafiku). Nevím v čem je problém, když na fx4100 to fungovalo normálně a po přehození to začne blbnout... Zkoušel jsem pár věcí co píšou na netu se stejným problémem, ale nic z toho nefunguje. Mám čekat na další driver update? - před týdnem vyšel Crimson hotFix. Sestava v podpisu, díky za rady.

Proč nestabilní?! Jinak ano, po nainstalování WIN instaluji z přiloženého CD k desce > zvuk, LAN, USB 3.0, pak je tam už jen AMD driver, což je driver pro GPU, ale stará verze nekompatibilní s mojí GPU. Navíc brácha má úplně stejný PC, kromě grafiky (R9 280X). Instaloval jsem mu to před tím úplně stejně jako teď já sobě. On problém neměl vše fungovalo normálně... Tak mi neříkej, že neinstaluji správné drivery. Nebo že by výrobce už nedával důležité drivery na CD, ale musel bych si je stahovat z NETu?!

PS: Tak beru zpět, na CD opravdu nejsou, ale na netu je výrobce má. Tak to vyzkouším a dám vědět.

chipset desky - ovladače od AMD snad ani nejde ve Win 10 instalovat, protože se vše identifikuje obecnými MS ovladači, ale jedině co "funguje" je tohle http://support.amd.com/en-us/download/chipset?os=W indows+10+-+64 jenomže installer stejně nic nedetekuje, musíš ručně po tom co se rozbalí podle složek najít zařízení a podle ID hardwaru ve správci nainstalovat (AMD SATA AHCI, IOMMU driver, SMBus), ale stejně se to dělá na záčatku čisté instalace OS, zkus ještě co se týče ovladaču grafiky DDU http://www.guru3d.com/files-details/display-driver -uninstaller-download.html v nouzovým režimu a nainstalovat ten poslední hotfix