Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Gigabyte M61-PME S2P - procesor

Zdravím vás opět, nudil jsem se a tak jsem se koukl do supportlistu na moji desku (v názvu) která je AM2, ale v listu byly i procesory AM3 a AM2+. Je to možné? Není to omyl? Popř. stálo by to za upgrade?

Ten starej zdroj nebudu riskovat, přece jen, je to Fortron :-) Jako, windows mám ale jen 32-bit W7... 32-bit windows nevyužijí více jak 4GB RAM. A když o tom tak přemýšlím, ono vlastně nemá ani cenu do toho vrážet další prachy... když si uvědomím že ta deska je poměrně stará, a nové procesory se na ní nevyrábí a RAMky jsou poměrně drahý. Tak bych to postavil celý na AM3+. Čiže FX4320+Desku 760G+8GB ram... nevím jestli to ten zdroj dá i když starý Athlon má jen o 6W menší spotřebu. Vyjde mně to na 4,500kč + došetřím těch dalších 2,500kč na RX460+Seasonic 400W. Myslím že to tak bude OK. Procesorový výkon stoupne o dost nahoru ale grafický vůbec... A nebo naopak, koupit Seasonic 400W + RX460 a stoupne grafický výkon ale zase procesorový zase nikam... Teď nevím co se vyplatí víc.

AM3+ je už o ničem navíc to odrbeš i na prkně,tak ůplně osekaný raději takhle pojedeš na integrovaný APU a pak dokoupíš GPU ,zdroj další RAM,ideální je co jsem postnul hore komplet,tohle je úplný minimum aby to za něco stálo alspoň.www.czc.cz

Ps:Ohledně toho Fortrona ,mám tu jeden Fortron Blue Storm II 500W jel 6 let nonstop,kondíky Teapo pořád jede jak má a kondíky Ok jako nový,takže klidně bych ho zkusil pak, buďto to utáhne nebo ne.:-)