Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Free antivir

Zdravím,
doporučíte mi nějaký dobrý free antivir, který dobře funguje a zároveň moc nezatěžuje počítač?
díky!

On není žádný z nich dobrý ani jako placený. Takže těžko doporučit nějaký free.
Při podezření na nákazu používej free MBAM (pokud ho chceš používat jako službu na pozadí (online), kup si placenou verzi).

Nejlepší antivir = používat mozek.
Pro běžného uživatele stačí MS Defender ve Windows + pravidelné skeny (cca 1x za 2-3 měsíce) progrmay AdwCleaner a MBAM, protože před spyware a adware žádný antivir nechrání.
Stahovačům cracků a nelegálního SW nepomůže žádný antivir.

takže myslíš, že počítač může bezpečně fungovat i bez antiviru? Nelegálního SW nestahuju, jde mi jen o ochranu, abych si něco nenatáhl z netu, na druhou stranu nechci dávat každý rok cca 1000Kč za licenci na antivirus...

Zaleží na vaší verzi OS, ale integrovaný AV|Defender (Antivir, Spyware, Firewall) bez reklam, jednoduchy na obsluhu, časté aktualize 'databáze' -což je jedna z nejdůležitějších věcí, dokáže podat lepsí vysledky než většina Free produktu na trhu.

Vyborně, děkuji za upřesnení.
Ano, ve vašem případe je Deffender nejlepsí volbou.
Nesmíte se držet pocitu, že když už je zadarmo v OS, že je špatny.
Obshuje ochranu jak proti virům, spyware, ruzných autoruns, ale chrání vás i v síti, taky hlídá co vám jde z PC ven nebo dovnitř díky službě Firewwal, instalovat něco navíc je opravdu zbytečnost.
Okolo této otázky bylo hodně polemiky, ale Win 10 s Deffenderem opravdu nabízí nejlepsí dostupnou Free ochranu.