Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr tiskárny

Zdravím, potřebuji vybrat tiskárnu do domácí kanceláře, barevnou a pokud možno multifunkční (skener, kopírka, tiskárna) a laserovou. Nepotřebuji nějakou špičkovou stačí, aby byla kvalitnější, byla v normální cenové relaci takovýchto zařízení. Vybral bych si ji sám ale nerozumím těmto zařízením a ani nevím která značka je kvalitní a na co koukat u výběru laser multifunkčního zařízení. Díky
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Menšie firmy si kupujú farebnú laserovku na tlačenie pekných hlavičkových papierov, alebo toho , čo farebné musí byť a zbytok "rýpu" na čiernobielej z veľkým zásobníkom na toner. Preto zbytok, lebo v tej farebnej je ten čierny toner drahší/počet vytlačených strán.
Napíš koľko chceš investovať, či chceš duplex, mesačnú záťaž a určite ti niekto poradí.

Dobře abychom to nějak vyřešili. Mě je fuk kolik ta tiskárna stojí , ale myslel jsem když tisknu ve většině případů černobílé že se mi vyplatí laser, ale samozřejmě nevím jak funguje laser barevná tiskárna jestli když dojde černá se musí měnit tonery všecky nebo je tam jeden nevím. Co navrhuješ? Koupit inkoustovou tiskárnu barevnou? Když tisknu kupříkladu jeden den 20 stran další 30 pak nic apod. Je to různé .... Koukal jsem stojí kolem 6 000 takové zařízení ale má cenu to kupovat za tu cenu či vzít dražší za 8-10 nevím. Koupím laser za 2.5k a do barev dám za chvíli stejně a pak více.

Keď dôjde čierna, tak ho vytiahneš, pohrkáš a vložíš nazad :-) Nie, meníš len ten, ktorý dôjde. Do najlacnejších laseroviek idú všeobecne len nízkokapacitné tonery Typycky na 1000 strán textu. Ak tlačíš malé množstvá je riešením atrament. Ak sa taká tlačiareň pokazí, menej to "bolí" ako pri laserovej.

rozhodně ne laser. Tisku se věnuju roky a dnes je problém koupit kvalitní laserku s levným provozem.

Vždy jsem byl zastáncem laseru, ale dnes se laser nevyplatí. Má smysl ve firmě, kde se tisknou tisíce stran, lze pořídit profi stroje na smlouvu a kde se neřeší náklady za stroj a servis. Do malých firem je laser dnes neekonomický, protože i dražší stroje mají dnes cenu za stranu okolo 1Kč. Dosypávání tonerů a repasy - to asi nemyslíš vážně. Má zkušenost je taková, že to funguje tak na 50%. Druhá půlka kazet jsou nekvalitní, poškozené, sypou toner do stroje. Zvláštní případy jsou pak barevné lasery, kde to leckdy hraničí i s poškozením samotného stroje, protože kazety bývají v karuselu nebo trayi, a tedy nejsou pevně uchyceny a jsou schopny tonerem doslova zasrat celý vnitřek stroje, včetně senzorů (už jsem pár takových mašin opravoval).

Ne, i na ČB tisk je dnes levnější inkoust. Běžné náklady u (malých) laserů se pohybují od 0,50 do 2Kč (velké kopírky se umí dostat na 0,10Kč, ale jejich cena je vysoká a většinou vyžadují i servisní smlouvu).

Oproti tomu inkoustová tiskárna s CIS (např. řada Epson Lxxx) tiskne běžně černobíle za 0,05Kč, pokud chceč komfort, pak třeba některé modely Epson Workforce někde na ceně 0,40Kč (což je srovnatelné s lasery v ceně okolo 10-15 tisíc Kč)

edit: viz http://www.svethardware.cz/recenze-epson-workforce -wf-5620-dobre-vybaveny-pracant/39221-8