Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje kabelové připojení k internetu

Byl jsem nucen převést svůj komp do továrního nastavení (důvod=jakási nepovedená aktualizace, která jej zcela zablokovala), čímž se problém částečně vyřešil, bohužel jsem však zjistil, že mi nefunguje kabelové připojení Ethernet. Zkoušel jsem už leccos, ale stále se mi nedaří ho aktivovat. Bezdrátová wifi běží bez problémů. Mám upgradovaný Windows 10, komp zn. Lenovo IdeaPad B590.

Neviem čomu ty hovoríš továrenské nastavenie, ale keď Lenovo pre tento typ nemá ovládače, je isté aj vzhľadom, že ti už skončila záruka, že tam bol pôvodne z továrne nahratý iný systém. Ten model som už inštaloval a je tam sieťovka od Realtek. Takže ak si tam dal mentálne zaostalý W10, je dosť pravdepodobné, že tam nainštaloval nefunkčný ovládač. Stiahni ho a nainštaluj z realtek.com

Jo a Zdeňku, ty jdi zase klidně dál..

Můžete mi poskytnout informace o vašem připojení z PowerShell při zadání přikazu :

netsh interface ip show config

# Popřípadě poslat soubor z vašeho HDD - C:\Poradna.txt ?

netsh -c interface dump > c:\Poradna.txt

Následovně informace o vašich Driver-Ovladačích LAN|WIFI|BT v PC :

 Get-NetAdapter | ft Name, DriverName, DriverVersion, DriverInformation, DriverFileName

Jen otevřete PowerShell a proveďte co jsem vám napsal, jde jen o získání informací o vašem připojení a jeho natavení + Informace o vášem Wireless ovladači:-)

[rychleji vam odpovědet nemohu, protože mám omezený přistup na tuto stranku (byl omezen pravděpodobně z důvodu porušení pravidel), nebo Ban, nevim, tak pripojeni než mi muj mSW najde novou identitu trvà někdy delší dobu.]

nefunkční w10 (ihned, nebo časem po nesmyslných automatických aktualizacích ovladačů) jsou ve velké míře zaviněny hlasitě propagovaným ale nefunkčním upgradem z předchozího systému.

1) čistá instalace w10, ihned zakázat aktualizaci ovladačů
2) ovladače ručně: chipset, restart, pak ostatní.