Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Občasné probliknutí monitoru

Dobrý den,
Už týden a hned po nainstalování automatické aktualizace od Microsoftu 3189866 mi občas nepravidelně (asi co 5-25 minut) problikne monitor, asi tak jako bych měnil rozlišení. Po výměně monitoru (i jeho zdroje) to dělá pořád. Při napojení dvou monitorů občas problikne pouze jen ten co je primární a vše z něj mi přeskočí na sekundární monitor. Měnil jsem HDMI za vga kabel a nepomáhá. Ve správci zařízení nemám žádnou chybu a mělo by být vše OK.
Mohl by mi někdo poradit, čím vše by to mohlo být a jak tento problém vyřeším?
Všem, kdo mi pomůžou vyřešit tento problém, předem děkuji.

Můj PC stručně:
Název OS: Microsoft Windows 10 Home
Základní deska: Asus P8H77-V LE
CPU: QuadCore Intel Core i5-3470, 3600 MHz
RAM: Celkem 16338 MB (když nehraji hry tak je Volná asi 12000 MB) - RAM Sloty 4 DDR3 DIMM
Grafická karta: Sapphire Radeon HD 7850 2 GB

Ten procesor ma integrovanou grafiku, takze vyndej Radeon a zkus to na tu integrovanou, pokud to bude slapat, tak je to tvou grafikou.

V prve rade pak preinstaluj ovladace grafiky a pokud to nepomuze, tak zkus live Ubuntu, jestli to bude delat taky, pak by to mohl byt hw problem na Radeonu.

Je to divne ze to robi s 2 roznymi kablami, ptz to by som tipoval na 99% na kabel alebo studenak tak ako to popisujes.
Este na eliminaciu rusenia skusil by som a) monityor a PC do stejnej 230V zastrcky, b) dbat na to aby vsetky mozne vysielacie veci (mobil, router, apod) boli od kabla co najdalej, c) odpojit od grafiky TV alebo od TV spolocnu antenu, ak mas pripojenu aj TV k PC.

Ked to neni kablom ani studenakom ani rusenim, tak tp musi byt nejak rozdrbane Win, to sa tazko riesi, skus odinstalit tie posledne updaty, ine ovladace, apod.

a) OK ; b) OK ; c) OK (nemám TV v PC).
Dnes jsem odinstaloval všechny ovladače na grafickou kartu, resetoval PC a dřív než jsem dal instalaci ovladačů na grafickou kartu mi to zase jednou probliklo. Po instalaci grafických ovladačů v počítači přetrvává tento problém stále a nic se nevyřešilo. Takže grafickým ovladačem to být také nemůže.
Nevíte, kde by mohl být ještě problém?

Skus windows 8.1 alebo Win7 apod.
Hraj sa s ovladacmi a odinstalovavaj aktualizacie ak boli nejake naposledy nainstalene apod...
Aj "bez ovladaca" je s ovladacom, to si musis sledovat poriadne v spravci...
Skus Win nainstalit uplne nacisto a len spravne ovladace (z webu vyrobcu zakl.dosky a z amd.com) a vsetky updaty hned a restart.

P.S> Win10 ovladac na HD 7850 existuje??? Nepouzivaj Win10.
P.S.2. teoreticky to moze byt aj problem samotnej grafiky alebo aj zdroja, ale kludne to moze byt aj len problem ovladacov a W10 sracky.

Ano dělá to i jiný monitor ale pouze pokud je nastavený jako primární a nezáleží, jestli je napojený na HDMI nebo VGA.
Nevyměnil jsem pouze grafickou kartu (a nic v PC skříni), protože jinou nemám, ale v ní pravděpodobně nebude problém, protože když kliknu na reset PC a zruším reset (vypnou se některé aplikace) tak je vše v pořádku. Kromě aktualizace jsem v té době nic jiného neinstaloval a vrátit zálohu nemůžu, protože v základním nastavení od instalace Windows 10 je tato možnost vypnutá.
Řekl bych, že mám nainstalované pouze ty správné ovladače. Pokud budeš chtít, můžu ti poslat JPG se spuštěnými aplikacemi jestli bys tam sám nic nenašel, nebo možná přístup na TeamViewer (ne hned).
P.S -> ano je ovladač i na Win10 (umožní využít direct 12) a dříve na win 10 nebyl problém (http://support.amd.com/en-us/download/desktop?os=W indows+10+-+64).

Ono najskor tam je nejake rusenie alebo blby kontakt na hotplug signale, ale vga nema hotplug signal, ale nevieme jak si tam skusal jaky VGA kabel a jaky HDMI kabel v jakom konektore coho.
Novsi ovladac asi len zmenil nieco ze to je teraz citlivejsie, ale problem bude v monitore alebo kabli alebo grafike na nejakom tom konektore asi.