Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EET pokladna - nejlepší volba

Ahoj, chci se zeptat, jaké je nejlepší a nejvýhodnější řešení EET pokladny pro místní hospodu.
V hospodě není zaveden internet.
Jako nejlepší volba, mi zatím přijde kompletní vybavení od o2, kde je internet,kasa(tablet),tiskárna a platební terminál.
Cena za zařízení je 5k a pak se každý měsíc platí 500Kč vč internetu, ten ovšem jde používat pouze pro služby terminálu a nelze ho využívat jako AP pro hosty.

To je zatím můj názor, ale chci se zeptat, zda tu někdo nezná lepší řešení??? Dík

Řeším kompletní zajištění. Je možno se připojit k Pilsfree za 300/měsíčně. Ale místní hostinská má 2 roky do důchodu a chce tedy co nejméně investovat. A za 2 roky se jí investice do zařízeních nevrátí podle mě.

to přece záleží na tom, jaké řešení zvolíš. Může to být PC a program, který nevyužívá cloudu, takže nemusíš měsíčně nic platit. Můžeš použít tablet a speciální tiskárnu a cloudové služby (tam už je paušál).

Jinak na samotný HW (jeho nákup) je 5 tisíc jako položka pro odečet z daní.

Za 500 měsíčně je od O2 normální DSL bez omezení, tj. jej lze použít např. pro přístup na net, ale taky pro účely EET.

Takže balík all-in-1 od O2 pokládám za "nouzovku" pro účely typu "na samotě u lesa", jinak se vždy vyplatí pořídit internet zvlášť.

Není to tak. Za ty peníze platíš i kloudové řešení, přes které probíhá komunikace s webovou službou EET + servis zařízení.
Ostatní firmy v podstatě nabízí obdobnou službu s cenou zhruba od 400 měsíčně bez internetu. Takže tohle kompletní řešení včetně platebního terminálu (pokud je přenosný) mi připadá rozumné.

Není, ale vzhledem k tomu, že je to čerstvá věc, který se bude po nasazení překotně měnit (i když Babiš na konferenci v Brně tvrdil opak), tak je řešení, kdy to někdo za tebe aktualizuje výhodnější.
Druhá věc je, že díky cloudu máš zazálohované i platby, takže to je pro tebe taky jednodušší.

Samozřejmě si můžeš pořídit program, který tě vyjde určitě víc jak 5000,- a k tomu připojení k internetu. U těch malých hospod tam většinou mají nějakou jednoduchou kasu, která nic neumí, takže k tomu bys musel přidat i PC, monitor, tiskárnu, ...

Na hotelu používáme dotykačku cs
Intuitivní ovládání, ale těch peněz měsíčně mi přijde moc. Návíc jsem se bavil s vývojářem a ten řekl, že to ještě není hotový systém a pořád ho vylepšují.

Výhoda pro tebe je, že si to můžeš stáhnout do mobilu a zdarma vyzkoušet. Popřípadě pokud odebíráš zboží z Rojalu, můžeš se nima domluvit.

index_in.php

Pokud jde o nějaký stánek či hospodu, kde se dnes čárkují piva na lístečky, řešil bych to nákupem elektronické kasy s EET funkcemi - např. u rozšířených pokladem značky Quorion je to tzv. "EET Box". Hlavní výhodou je snadná obsluha (práce s pokladnou je srovnatelná s obsluhou kalkulačky). Cena kolem 10 tisíc, bez dalších měsíčních poplatků (internet nepočítám).

Nezávisle na EET bych si pro hospodu pořídil nějaký internet (mohou jej využívat i hosté). Pár stovek měsíčně + wifi router do tisícovky.

Pak bych si pořídil cokoliv, co nemá měsíční paušál. Třeba nějakou kasu, do 10.000 by ses snad měl vlézt - záleží, jak budeš náročný. Posloužit by mohl případně i tablet + tiskárna.

V daňovém přiznání budeš mít slevu na dani 5.000 v roce pořízení.

---
Já (mám rok a půl čas) půjdu do PC programu a lístečky budu tisknout na připojené lejzrovce (do jedné stovky kusů ročně).

Jenze zakaznik zaplati hotove a obchodnik mu da fakturu, ktera by v takovem pripade mela splnovat i nalezitosti uctenky, to jest bude tam to cislo poslane online financakem. Kdyz nebude, tak hrozi pruser, pokud obchodnika nekdo praskne.
To ze si to potom posle z osobniho uctu na firemni, uz ho nezachrani.

1. Odběratel tě bonzne. Třeba kvůli šanci na výhru v účtenkové loterii.
2. FÚ bude mít (časem, IMHO velmi brzy) přehled o všech tvých účtech. Nebo při kontrole tvého účetnictví (klasická kontrola z FÚ, nemusí souviset s EET) si snadno všimnou, že úhrady tvých vystavených faktur různým odběratelům přichází z jednoho účtu
3. Nezaslání datové zprávy na FÚ a nevystavení účtenky v okamžiku platby = flastr až půl mega. Žádné "později" neexistuje (vyjma výpadku internetu).