Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oculus Rift a "doporučené" požadavky

Zdravím vás.

Plánuji si udělat radost a koupit si při vydání zařízení Oculus rift. Chceme to v rodině a přáteli vyzkoušet. Asi většina znáte, zařízení pro navození dojmu virtuální reality, jsou to vlastně brýle s dvěmi displeji.

Můj PC:
Windows 10 64 bit CZ.
PW Corsair HX650W
Deska Gigabyte GA-P67A-UD3-B3
4jádro Intel core i5 2500K, 3,8GHz
2x 4GB RAM, 1333 DDR3
AMD Radeon HD 6950, 2GB
SSD Crucial

Na stránkách píší požadavky:
Intel i5-4590 CPU or greater - já si ale myslím, stejně jako všude možně testy co jsem vygooglil, že můj procesor by měl po přetaktování dostačovat, pletu se?
Grafické karty URL upgradovat budu muset určitě, už jen proto že mi často vypadává obraz na monitorech.
Doporučili byste mi nějakou? Léta jsem se o PC nezajímal a vůbec si nedovedu představit že bych si měl muset nějakou sám vybrat.

Moc děkuji alespoň za přečtení :-)

S hodně přivřeným okem a menšího OC u vašeho CPU, ale na vaší grafické kartě to bohužel nemá cenu zkoušet.
VR velmi velmi náročné na VRAM, i na RAM minimum se označuje GTX@970, chcete-li zakupovat a zůstat u Nvidia, nejlepší altrenativou je GTX@1060 6Gb (kupříkladu od Gainward nebo Msi, které mají i výkoné chlazení), u AMD, cena vykon RX 480.

* Vyzkousené mám na 970,980,1060, kde 1060 vyjde nejlevněji, přitom dokáže podat lepsí vykon. Bohužel se mi valí po stole jen Oculus VR Gear 2 a Homido pro tel, tak vám nemohu poskytnou více informací :-)

Jsem si našel levnějsí řesení a používam Telefon připojený do PC s VR přes telefon v <Gear VR 2> :-p