Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi Router Netis WF2419E

Zdravím,
Mám Internet ECM 5G: 15 Mbit/s od Easycm.cz (Rodiný dům),
k tomu jsem nově pořídil Router Netis WF2419E, vše si router nastavil sám po
řádném připojení, všem 3 uživatelům Lan internet jde, Wifi používá jen 1 uživatel,
problém je, že přes Wifi (2.4 Ghz) když chci sledovat jakékoli video tak strašně pomalu načítá, testováno přes Speedtest a zjístil jsem že buďto je ping na 80 a rychlost 15 Mbps, nebo naopak ping v normálu 25 ale rychlost 0.70 Mbps, testováno 10x po sobě a jednou je rychlost dobrá a podruhé je rychlost hodně špatná..
Zkoušel jsem několikrát resetovat router a žádná změna..
Jestli někdo ví co s tím budu rád za každou radu

Nastavení Wifi:

Režim rádia: Přístupový bod
Rádiové pásmo: 802.11b+g+n
Vysílání SSID: Zapnuto
Region: EU
Kanál: Automaticky
Šířka kanálu: 40MHz
Řízení postr. pásma: Horní

Přikládám screen z mob.

Odkaz na inssider je funkční ale bez klíče takže na nic..
Stáhl jsem do mob. Wifi analyzer ..
Rušení není žádné, na stránkách výrobce bohužel není pro typ wf2419e žádný dostupný firmware, pouze pro typ wf2419 a ten je jiný...
Router mám na 14 dní na vyzkoušení, co se týče elektroniky vždy si nejprve beru zboží na vyzkoušení až potom platím..

1. kanál nastavit napevno, použij nějaký wifi scanner pro mobil, projdi si barák a najdi nejméně obsazený kanál
2. šířku pásma nastav jen na 20MHz
3. je dost možné, že problém je v routeru. Koupil sis lacinýho sráče, tak nečekej super výkon
4. někdy pomůže aktualizovat ovladače wifi v notebooku.

Nic takového tam nemám, mám jen nastavení wifi a upřesnující nastavení wifi..

Nastavení wifi připojení:

Stav: zapnuto
Mac adresa: (nebudu sem psát)
režim rádia: Přístupový bod
rádiové pásmo: 802.11b+g+n
SSID: (nebudu sem psát)
Vysílání SSID: zapnuto
Region: EU
Kanál: 5
Šířka kanálu: 20MHz

Upřesňující nastavení WiFi připojení:

Wifi roaming: zapnuto
Izolace AP: Vypnuto
Krátké GI: Zapnuto
WMM: zapnuto
Ochrana: zapnuto
Vysílací výkon: 100%

Žádné jiné nastavení tam není..