Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dotaz ohledně stahování.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co třeba může hrozit za stažení after effects,photoshop a premiere pro? A když to budu používat jenom pro osobní účely? To příjdou vykopnou dveře a já půjdu do vězení? A nebo třeba když si stáhnu crack teda patcher? Vím je to warez ale nemám abych platil každý měsíc několik desítek eur. A programy jsou výborné, koukám na youtube a prostě bomba, ale já si to třeba koupím na měsíc ty tři programy a pak na to nebudu mít a... Prostě chtěl bych se v tom učit a tak. ALe třeba sony vegas pro 599dolarů, ale máte celý program. A u Adobe nevidím plné verze, určitě by to byla palba ale furt bych veděl když to koupím budu to mít. Děkuji za odpovědi. A ptám se taky z toho protože mám win 10 a to by mě měli hned.

PS: A nemyslím si že každý si to platí. Děkuji.

Trestní zákoník 40/2009 Sb.:

§ 207
Neoprávněné užívání cizí věci
(1) Kdo se zmocní cizí věci nikoli malé hodnoty nebo motorového vozidla v úmyslu je přechodně užívat, nebo kdo na cizím majetku způsobí škodu nikoli malou tím, že neoprávněně takové věci, které mu byly svěřeny, přechodně užívá, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.

Základní rozdíl mezi trestným činem krádeže a trestným činem neoprávněného užívání cizí věci je v povaze úmyslu pachatele z hlediska trvalosti přisvojení si cizí věci. Zatímco v případě krádeže má pachatel úmysl věc si přisvojit trvale, u trestného činu neoprávněného užívání cizí věc má pachatel úmysl přisvojenou věc užívat pouze dočasně.

Ahoj, jestli to teda nevadí že ti tykám, prostě koukám na youtube ale, důvod je že kamarád dělá v těch programech. A mě strašně fascinují ta otevřenost a ty prvky, zkráceně je toho tam hodně. A řeknu vám pravdu vytvořil jsem si kanál na yt. Prostě to tam dávám abych věděl jestli to má cenu dělat. Přerušil jsem školu a chci jít kde se photoshop,after effects a premiere pro používájí. Tak jestli chcete mohu vám ty videa ukázat, není to abych si nahnal nějaká zhlednutí to mi je jedno, jenom chci slyšet názor. Pracuju v tom týden. Stáhnul jsem si ty programy a bohůžel jenom 7dní trial, myslel jsem že to bude měsíc ale jenom 7 dní. A ta kombinace těch programů, premiere pro se to sestříhá a after effects se může upravit celé video efektama. Děkuji ale neznám programy které byly free a uměly tohle. Děkuji moc.

Nejaky patcher hlavne bude asi zavireny, tak to spustaj radsej len vo virtualboxe a s vypnutou virtualnou LAN a bez pristupu na lokalne disky.
Vykopavat dvere ti nikto nebude, len ti napriklad nejaky rus zmeni DNS na routri, a zasifruje vsetky subory, a bude ho to hrozne bavit.
Mozes skusit virtualbox a do neho ciste windows a kazdych 7 dni obnovit ciste Win a zas si to tam nainstalit ten program na 7dni.

http://www.creativebloq.com/photoshop/alternatives -1131641
a stejne tak sa da do google zadat aj nazov ineho programu a k tomu slovo alternatives.

Ked chces ist do nejakej firmy kde sa dany SW pouziva, tak licencie kupi ta firma, na firemny PC, a budes tam chodit do roboty aby si na tom firemnom PC nieco robil. Mohli by ta v tej firme aj zaskolit ale lepsie ked si to vyskusas sam najprv preto exiustuje nejaky trial na tych X dni. P.S. ono pre nejaky firmu asi hlavne bude ze jake mas skoly, ak to ma byt nejaka umelecka praca tak asi umelecka skola neni odveci, apod.

Tykani bylo na netu odjakziva normalni, to az v posledni dobe tohle zavedene pravidlo lidi prestavaji dodrzovat.

Znam par grafiku co delaji i amatersky v Adobe Illustratoru a maji ho zaplaceny, proste se to v oboru bere jako normalni a na spesl forech o grafice se s tebou ani lidi nebudou moc bavit, pokud se priznas k pouzivani warez verze.

Nauceni se v kazdem tom programu tak, abys mohl uvazovat o dobre praci v oboru trva roky, opravdu potrebujes vsechny najednou?

Navic ve vetsine veci jde mnohem vic o pochopeni principu nez o konkretni akci, na kterou nekde kliknes a na to ti do zacatku staci i free open-source varianty grafickych programu.

Na netu se da dohledat Photoshop CS2 s univerzalnim seriovym cislem, ktery Adobe uvolnilo pro vlastniky licence na Photoshop od CS2 a novejsi, protoze vypli registracni server. Na takovy Photoshop pak netreba zadny patch a nikdo nezjisti, ze ho nemas legalne. Samozrejme nevlastnis-li licenci, tak ho pouzit nesmis a bylo by od tebe sprosty a hloupy ho pouzivat ke komercnim ucelum, ale na nauceni ve Photoshopu ti bohate staci a nikdo se nic nedozvi.

Misto Illustratoru mas Zoner Callisto 5 Free nebo Inkscape.

Misto Photoshopu pouzij open-source Krita nebo Pixia nebo Paint.NET.

Misto Premiere pouzij VideoPad Video Editor nebo OpenShot.

No ano, je to špatné, ale já byl předsvědčen že je to na měsíc. Protože kamarád když se v tom učil tak to měl na měsíc. Ale já to myslel takhle když jsem doma a hledám školu, tak abych se něco naučil dopředu. Protože když budu použivát jiné programy tak jak to bude pak stím?

Jinak budu hledat alternativy. A Photoshop jistě není úplně na loga a bannery ale dá se v tom udělat. Samozřejmě úprava fotek se v tom neztratí. A že sem řekl asi píčovinu nevím. Ale mě vektorová grafika moc nezajímá, a že když v tom člověk pracuje nebo se o to zajímá tak ví víc než já. Já jenom vyjádřil co jsem v tom mohl vytvořit, after effects je samozřejmě lepší, jsou tam i dobré pluginy např: particular. Díky a už sem radši nic psát nebudu.