Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zvuk u Raspberry Pi 3...

Dobrý večer,

ještě jeden dotaz ohledně mé Maliny. Jelikož mám trochu morálně zastaralejší monitor (už je to placka, tak starý není) s VGA a DVI výstupem. Jelikož má Raspberry HDMI výstup, tak mám do něj připojenou redukci na VGA konektor (má to svůj důvod, protože do DVI konektoru mám zapojený hlavní počítač a nechci to furt přepojovat jak debil). HDMI má tu vlastnost, že umí "vodit" i zvuk, jenže když to mám připojené na VGA, tak z toho samozřejmě žádný zvuk nejde. Vedle je však kombinovaný audio-video jack, nešel by pro tuto věc využít? Mám totiž pocit, že když do tohoto konektoru strčím zvukový jack, tak z toho nic nejde (nemám to jak vyzkoušet, ale když to např. startuje, tak v těch reproduktorech zapraská ale jinak nic).

Děkuji za odpovědi, Jakub Michálek.

Raspbian Jessie.
* O té zdířce jsem psal už v dotazu, v monitoru mám reproduktory, tam jsem je tam zkusil kabelem připojit, jenže jak jsem psal, např. při spouštění systému v nich jemně praskne, ale jinak nevím. Ani nevím, jak se tam dá přehrát nějaký zvukový soubor např. z flešky, asi to bude chtít nějaký přehrávač, nevím, jsem začátečník...

Na tomto modelu už není kompozit, takže to je vyřešeno zřejmě takhle. Jde o Raspberry Pi 3 2015.

Jestli máte tedy Jessie, otevřte terminál a zadejte příkaz :

sudo apt-get install alsa-utils

Audio|Modul

sudo modprobe snd-bcm2835

Aktivace Audio vystupu

sudo amixer cset numid=3

Nasledovně nastavení numid 3 1 je ANALOG Jack, 2 Audio pres DIGI HDMI 0 Automaticky

sudo amixer cset numid=3 1

Otestování Audio, po zadání posledního příkazu, by jste mel slyšet tonalitu :

speaker-test -t wav -c 2

Stále nic ?

Nebo lépe, zde jsem ti neco našel, už si na vše z hlavy nevzpomínám :-), tak pro více i formací se podívejte zde : http://www.raspberrypi-spy.co.uk/2012/06/raspberry -pi-speakers-analog-sound-test/

Akykolvek audio vystup jde pouzit ak si to nastavis.
Predpoklad je ze tam vobec nejaky dalsi audio vystup vobec je, to si najsi v specifikaciach toho tvojho raspberry. Povodne stare mali aj analog vystup (nejaky osudeny cez PWM ale zvuk z toho siel), 3ka netusim nechce sa mi to hladat.