Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook Fujitsu-siemens nejde zapnout

Notebook Fujitsu-siemens
typ: FPC07103B
windows xp
Zdravím, mám problém s tímto notebookem. Notebook nejprve se začal zapínat až po několika pokusech(po zmáčknutí ON/OFF jen problikla dioda zapnutí, reprák se roztočil a hned se opět vypnul, vše během max 1sekundy) po těchto několika pokusech o zapnutí se "chytil" a naskočil, přeinstaloval jsem systém a vše bylo opět v pořádku, 2 dny fungoval bez problémů, teď již při pokusu zapnutí buď jen problikne a konec a nebo naskočí tak, že se rozjede větrák, svítí dioda zapnutí ale obrazovka a notebook nereaguje. Zkoušel jsem rozebrat notebook, vše odpojit vyfoukat vyčistit znovu zapojit, i postupně a bez výsledku, též jsem měl vyndanou baterii a ani to nepomohlo, nemáte tušení jak to dát dokupy nebo co s tím může být? Děkuji za odpovědi...

Je to uz stare a vadne, mozes skusit sachovat s cmos baterkou, ale ak je vada na doske napr. kondiky menice a podobne tak to uz sa do kupy dat neda resp. keby si to do kupy vedel nahodou dat, tak by si sa nemusel pytat.

Windows a jeho preinstalovavanie s tym nema nic spolocne. Zapnut sa to musi aj bez HDD a teda bez Win. Moze byt len niekde blby spoj apod, to sa tazko hlada. Skusat RAM po jednej, CPU ak je v patici skontrolovat, vsetko zbytocne poodpajat, apod.

Kupit si novy NTB.

Lebo ten PC nefunguje. Ci tam svieti nejaka LED alebo ne je uplne fuk, to este neznamena ze nieco funguje.

P.S. ked to raz ide raz ne tak to moze byt blby kontakt hockde, kludne aj na RAM apod tak aj preto treba skusit aj RAM po jednej apod.

... ale to samovypinanie po 1s skor svedci o tom ze su bud naprd menice alebo skrat alebo nieco divne s EC apod. Mozes to skusat zapinat este dlhsie, trebars ked sa to zahreje tak to pojde lepsie, apod. CMOS baterku by som zmeral preistotu a aj vytiahol na minutu vcetne nabijacky aj baterky.