Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po načtení bios dál monitor nezobrazuje

Pěkný den všem IT poradcům! Mám takový problém. Jde o to, že mám ne až tak předpotopní monitor BenQ senseye... mám ho zapojený k pc d-sub kabelem za použítí redukce do dvi portu. Jde o to, že mi monitor vše správně zobrazoval až do chvíle kdy si bratr půjčil můj monitor a zapojil ho přes hdmi kabel do svého ntb. Potom jsem monitor zase stejně zapojil a už se zobrazoval obraz akorát při zapnutí pc při načítání biosu a načítání windows (myslím klasického hada při spouštění windows:) Pak už je obrazovka černá i když už je windows podle zvuku bedniček načtený. Nevím kde může být chyba. Zkoušel jsem i víc kabelů stejného typu. Poraďte prosím jestli tušíte.

Taky jsem uvažoval jestli nekoupit dvi - hdmi kabel, ale radši se chci poradit s vámi jestli by to vůbec pomohlo?

# To DVI jste zapojil do Grafické Karty ?
Stává se poměrně často, ze to uživatelé poplete a zapojí do 'Video výstup|Port' na základní desce :-)

# Jeli opravdu video výstup z grafické karty, půjde o nastavení nekompatibilního [Rozlišení] nebo [Hz].
Co Ted ? Spustit PC v nouzovém režimu a nahlédnout do nastavení zobrazení, také bych navštívil [BIOS] zda-li není vystup nastaven jako [iGP|Integrovany Grafický Procesor] na místo výstupu přes [PCIexpress].

Stále Nic ? Vyzkoušejte TV přes [HDMI] na místo monitoru.

Asi tak přes PC jsem víceméně laik. Vím jen, že jsem to zapojil stejně jak to zapojené bylo, když to fungovalo normálně :-( Každopádně jsem zkusil spustit nouzový režim který se mi při načítání taky zasekl,takže opět fail. A spustil jsem i Bios každopádně tomu nerozumím a to co tu píšete jsem stejně bohužel nenašel :-I I tak díky

Ovladac vo Win evidentne ten monitor bud nezdetekuje, alebo obraz dava na iny vystup. T.j. bud si ohol nejaky pin konektora, alebo si to nezapojil tam kde to bolo, alebo to bolo raz zapnute bez monitora a Win ovladac to prepol na nejaky iny vystup a zapamatal si to. Staci ho prepnut na spravny vystup. Napr. skusil by som hotplug t.j. strcit monitor az po nacitani Win napriklad, apod. Alebo aj klavesu Win+P apod.
Nudzovy rezim Win (VGA mod) musi nabehnut spravne, ak ne tak mas rozdrbany Windows.