Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace Windows7

Zdravím,

Než vysvětlím svůj problém, chci říct, že na google jsem hledal. Bohužel z toho co jsem našel a vyzkoušel, jsem problém nedokázal vyřešit. Tak zkouším štěstí touto variantou.
mám zcela nový počítač, nový SSD disk. V počítači mám procesor: Intel Pentium (skylake) a motherboard: Asus H110M-K. Na počítač se snažím dostat systém Windows 7. Ovšem když se dostanu do rozdělování disku, rozdělím disk a snažím se jít dál, vyskočí chybová hláška ¨Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl nebo najít existující systémový oddíl¨. Někde jsem se dočetl, že v BIOSU musím mít nastaven Secure Boot na Disabled. Bohužel na tento řádek se nedá zajet, tudíž ho nejde zakázat.

Měl někdo takový problém, popřípadě někdo ví, jak ho vyřešit ?

Děkuji mnohokrát.

SSD nie je dôvod deliť. Delenie má zmysel iba u klasických diskov aby sa oddelil systém od dát, ktoré by ho mohli spomalovať.

Systémový SSD pro OS WNT se standardně dělí do 3 partition:
1. systémová (skrytá) = 100 - 250 MB;
2. bootovací = 80 % kapacity SSD; naneštěstí ji nelze skrýt* ;
3. záložní (skrytá nenaformátovaná) = 20 % kapacity SSD.
Datový|odkládací SSD se samozřejmě nijak nedělí, právě tak jako HDD.

Deleni ssd disku je skodlive. Vyznamne to zvysuje zatez na jeho radic. Samozrejme skodlive neznamena, ze to fofrem zhebne, ale pro delsi zivotnost ssd nedelime.

ZÁVER:

¨Instalační program nemohl vytvořit nový systémový oddíl

- inštalačný program nemohol vytvoriť nový systémový oddiel, pretože celá kapacita disku (100%) už bola spotrebovaná na vytvorenie dvoch oddielov. Nemá už kde vytvoriť nový (skrytý) systémový oddiel o veľkosti 100-250 MB.

UEFI boot a secure boot sa urcite zakazat da, v BIOSe, ked je to sive tak si na blbom mieste.
Nasledne spustis instalacku a instalujes v legacy mode (ne UEFI).
Tvoj problem ale najskor neni uefi boot ale to ze jak ten disk delis, idealne je zrusit vsetky oddiely, a v instalatore vytvorit len systemovy, ak chces mat deleny disk tak vytvoris ten systemovy proste mensi a ne na cely disk, a NIC VIAC. Dalsie oddiely vytvaraj az po instalacii.