Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC se vypíná,přehřívá

Ahoj, mám tu jeden problém.
Když je PC v klidu jak pohoda, jakmile ale začnu na PC hrát hry tak se rapidně zvýší teplota. V klidu je všechno tak 10,20,30 stupnu, ale při zapnutí hry a hraní jsou teploty: HDO:35 GPU:94 + GPU:54 (nevím proč je tu dvakrát GPU) Core:60
A po tak hodince hraní se PC sám od sebe vypne jak kdyby někdo vyndal baterii :) Když se vypne tak musím vyndat baterii a zase nandat a poté až zapnout jinak nenaběhne. Nějaké rady k tomu?:/
Vůbec se v PC nevyznám takže :D
Díky všem za rady

Ked su PC komponenty zatazene tak sa im zvysi teplota, to je vlastnost, ne zavada.
Ked sa ti nieco vypina tak to nemusi byt teplotou, ale trebars je sracka zdroj, alebo iny HW, apod.
Teploty napr. v speedfan v tlacitku Configure vidis presne ze ktora je odkial z jakeho chipu, a na zaklade toho vies co si mas vsimat a co ignorovat. 10stupnov nema nic, ak nebyvas na severnom pole v igle.