Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bluescreen na pc

Ahojte mám problem ktorý ma celkom trápí asi cca 2 tyždne robím normalne na pc ani ho nijak nevyťažujem a hodi mi to bluescreen s popiskom NETIO.SYS prosím o každú radu ako to odstrániť budem vďačný Dakujem :-)

Tak nějak jsem zadoufal, že to zkusíš aspoň teď.

That program is the NVIDIA Network Access Manager program.
The NVIDIA Network Access Manager is an optional program that may be offered during the installation of NVIDIA network adapter drivers. You can decline the invitation to install the NVIDIA Network Access Manager during any installation of NVIDIA adapter drivers, if it is offered.
The NVIDIA Network Access Manager software is not necessary and has been known to cause issues.

První odkaz: netio.sys