Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová grafika, při startu nevidím nabízku bios, ani načítáníí windows

Zdravím, seskládal jsem si nový pc (i3 6100, rx470) a grafika má 3 displayporty a 1 hdmi. Zatím mám starší monitor s vga, koupil jsem tedy redukci z displyportu na vga. ovšem když jsem adaptér neměl, jel jsem bez grafiky a monitor jsem měl zapojen přímo do desky, kde vga bylo. To jelo vše v pořádku, při zapnutí pc jsem viděl logo výrobce desky, nabídka na bios a načítání windows. Ovšem po nainstalování grafické karty, konkrétně Sapphire radeon rx 470 a připojení přes adaptér se mi zobrazí až přihlašovací okno do windows. Neví někdo prosím proč? Děkuji za všechny rady.

Rozhodně žádné zbytečné resetování BIOSu! Stačí jen přehodit nastavení aby jako primární grafika fungovala ta v PCIe slotu.

1. vypni PC a přepoj monitor zpět do onboard VGA výstupu
2. zapni PC, vlez do BIOSu
3. v BIOSu vlez do "Integrated peripheral" (nezmínil jsi konkrétní desku, takže nelze poradit konkrétně) a přehoď položku primárního displeje z PEG na PCIe
4. ulož (F10, nebo odpovídající menu) a vypni PC
5. přehoď kabel od monitoru zpět na diskrétní grafiku

Pokud je jako primární IGP, BIOS ji nikdy nevypne, naopak do ní pere POST a případné zobrazení BIOSu a boot OS až do okamžiku, kdy si jádro Windows přebere kontrolu a služby BIOS odstaví (a v tom okamžiku dojde k tomu přepnutí na "primární monitor" podle nastavení Widlí, což má za následek že "najednou" je vidět plocha windows na PCIe grafickém výstupu).

Teď jsem to vyzkoušel, měl jsem zapojený monitor do grafiky, vypl pc, zase zapl a mačkal del, kterej je tam nastavenej jako vchod do biosu. Neměl jsem žádnej obraz, tak jsem zapojil vga do desky a tam taky žádnej obraz nebyl. tak jsem ho musel tlačítkem restartovat, zapojil to zpátky do gpu a zase obraz byl až při "počkejte prosím" a pak přihlašovací okno. ještě můžu zmínit, že obraz naskočí vždycky, když si větřák od grafiky "odfoukne".

Snad máte pravdu (pro tatatele), mám setavu kde jsou 3 monitory přesto bios neukazují všechny.
Podle tazatele nemyslím to jako urážku, kdy do BIOS, bude na ně hledět jak tele na nové vrata, proto mi možnots nastavení puvodních hodnot pro BIOS mi připadlo optimálnější, takle by jsme izolovaly BIOS a OS, následovně by jsme nahlédly do OS, identifikace zobrazení ( to velké číslo přes celou obrazovku) až po natavení preferencí.
* Netvrdím že jde o jedinou možnost.

Jojo, přes hdmi to vlastně myslím jede, protože když jsem ještě neměl nainstalovaný drivery, tak jsem taktéž ani přes adaptér neměl žádnej obraz, dal jsem to do tv přes hdmi, nainstaloval drivery a už mi to jelo i na monitoru. protože když nebyla v pc ta grafika a já ty drivery nainstaloval, i tak to nefungovalo. zkusím to tedy přes to hdmi, díky. PS nevím proč, ale v tv byl obraz ořezaný, nešla vidět celá plocha i přes změnu rozlišení

Já bych postupval takto:

1. vypnout, vytáhnout grafiku ze slotu
2. nastartovat PC, přepnout grafiku na PCIe a případně integrovanou úplně vypnout (pokud to jde bez PCIe grafiky)
3. zastrčit zpět Radeona, zapojit do něj monitor, neexperimentovat s jiným výstupem (HDMI)
4. vlézt do biosu a integrovanou vypnout (pokud nešlo v bodě 2.)

Vytáhl jsem grafiku a jsem v biosu. Bohužel jsem na mobilu a nemůžu poslat foto, ale jsem v integrated graphics configuration a mám zde
1.initiate graphic adaptér a)PEG b)igd
2.integrated graphics share memory
3.IGD multi-monitor a)disabled b)enabled