Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Obrácený displej

Zdravím,

mám notebook HP Probook 4740s, ve kterém je grafika Intel HD Graphics 4000 a AMD Radeon HD 7650M, OS Win 7.

Ovladač AMD je zřejmě závislý na ovladači Intelu (pokud jej odinstaluju/zakážu nedostanu se pak do AMD Catalyst Control Center), nicméně ten když nainstaluju/spustím/povolím tak se mi celý obraz otočí vzhůru nohama a nejde vrátit zpět. Resp. jde, ale za pár sekund se zase otočí.

Aktualizace, opravy, reinstall, restarty jsem zkoušel, nic nepomáhá. Jinak vše funguje normálně.

Neví prosím někdo, co s tím?

Zkusil jsem znovu odinstalovat a odstranit vše, co má spojitost s ovladači grafiky, po restartu problém přetrvává...Stačí zakázat Intel a je to ok, ale tím pádem nefunguje ani jedna grafika.

Ty horké klávesy s tím nemají nic společného, vůbec je nepoužívám.

Ked sa to stale otaca zas naopak, tak tam je nieco spustene co to otacanie sposobuje, trebars je to tablet a ma nejaky G senzor? Alebo mas nainstalene nejake neco od vyrobcu ntb? Alebo tie ovladace nahodou nie su od vyrobcu notebooku? Neviem len hadam co vsetko mozes mat blbo.
Skusil by som aj vypnut to a vybrat baterku aj nabijacku na minutu nech sa resetne EC preistotu.

to myslím smrtelně vážně, protože zrovna HP je firma, která si ráda věco přiohýbá podle sebe. Ano, to je ta firma, která ve svých výrobcích má grafiky (jmenovitě např. Radeon HD5490, které oficiálně nikdy neexistovaly) ke kterým na webu AMD nenajdeš ovladače.

Toto platí zejména pro značky HP a Toshiba.

Podla mna je problem v uzivatelovi, kedze nie je schopny spravit zakladne veci.
Ak sposobuje problem grafika Intel, tak ju vypni. A netvrd, ze ked vypnes Intel, nejde ti AMD. To je blbost.
Otacanie sposobuje podla mna naozaj vadny senzor natocenia obrazu, ktory deteguje, ze nb mas obrateny, a preto aj po spravnom nastaveni ti obraz prevrati. Preto t reba auto rotaciu vypnut.
Takze:

Try the following.

Right click on an empty area of the Desktop, select screen resolution and remove the tick next to 'allow the screen to auto-rotate'.

Regards,

Ak nepochodis tak:

Browse to HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\AutoRotation

ZMenit hodnotu na 0 (tym ho vypnes).
Dalsia rada znie odinstalova Quick launch od HP, resrtovat a malo by to zabrat.

Tvrdit to budu, protože je to pravda, mysli si o tom co chceš. V compech se hrabu přes 20 let a nic z toho, co tady všichni napsali (včetně tebe) nefunguje. A pokud se chceš bezdůvodně navážet do lidí ("Podla mna je problem v uzivatelovi, kedze nie je schopny spravit zakladne veci."), tak to dělej někde jinde, já na to nejsem zvědavý.

Co zas nefunguje? V BIOSe sa da niekedy aj vypnut switchable graphic, potom nebudes mat intel grafiku vobec. Da sa to aj riesit rozne inac. V PC sa mozno hrabes, ale nerozumies im. Problem je ze to ovladac otaca a ten to neotaca preto lebo svieti slnko, ale preto ze a)je tak nastaveny a b)dostava event ze sa ma otacat, z nejakych dovodov (od EC lebo je zblbnuty alebo nejake Fn tlacitko je premacknute apod a BIOS je nahovno alebo je nainstalene nieco vo Windows co tam byt nema). Vsetko co pisal fleg je spravne.

Nechápu, na co narážíš, je to pravda. Když jsem odinstaloval nebo zakázal ovladač Intel Graphics, automaticky s ním přestal fungovat ovladač AMD.

Spíš se divím tobě, že máš potřebu tady psát ve smyslu, že si to snad vymýšlím...Proč bych to asi dělal? Radši příště nereaguj vůbec, o podobné dementní kecy nikdo nestojí.