Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem sdílení dat mezi PC, Androidem a Applem

Dobrý den, řeším takový problém, že bych rád na svém druhém počítači nasdílel externí disky, tak abych ke svým datům (filmy a seriály) měl přístup v rámci vnitřní sítě i z jiných počítačů a mobilních telefonů (Android a Apple). Dokázal by mi někdo poradit jak nasdílet data a přes jaké aplikace se v mobilních telefonech k těmto datům dostanu?
Předem Vám děkuji za rady.

windowsovske sdileni pocitacu mimo svet windows zpristupnuje Samba a samba klient existuje i pro Android, hledej na Google Play. S Apple ti neporadim, ale myslim, ze v nejakem formatu existuje Samba i pro Apple, nevim ale jestli existuje klient i pro iOS na iPhonech.

Tak jsem zkoušel Share It - to je sice pěkný prográmek ale já potřebuji přístup k souborům. Nikoliv je poslat do jiného zařízení.
Přesně se mi jedná o to, že počítač je v jedné místnosti já ve druhé a chci si pustit z telefonu film, který je uložen na disku.
Samba by teoreticky fungovat měla, jen se mi ji nedaří sehnat a nainstalovat na PC. Snad se podaří časem. Stále hledám.

Děkuji všem za rady. Na androidu jsem to rozchodil jak bych potřeboval. Nastal ale problém s výkonem WIFI AP. nepřenese tak rychle takové množství dat. Již mám ale objednané nové AP a snad bude vše OK.
Na iOS jsem zatím nenašel free aplikaci, která by fungovala ale to už nějak. vyřeším.

Děkuji Vám.
J.