Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno novy hardware - nenajedou Windows

Zdravím, potreboval by som pomoc. Stara zakladova doska my dala výpoveď. Kupil som si novú, k tomu CPU, Chladič, RAM. Zdroj som dával takisto nový, ale ostatné ako bedňa alebo HDD a DVD mechanika zostali staršie...Všetko som dal dokopy tak ako by to malo byť. Lenže nastal my jeden problém a potreboval by som pomoc....stare HDD su na 3Gb/s ale nova zaklad doska na 6Gb/s a mam tam Vistu.....spočiatku mi to pípalo ale po obnovení nastavení v BIOSe je to v poho.....a teraz k veci - pri načítaní Windows Vista 32bit Home Basic preblikne modra obrazovka a hned restart....a to stale dookola, ani Safe Mode nepomože.....
Prosííím o radu a ďakujem :)))
Změna předmětu, původně: novy hardware
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

na niektorých doskách treba po prvom pridaní hardwaru jednorazovo prepnúť ochranu nechceného prepísania biosu do modu prepis,aby sa nový hardware zapísal do nvram/escd,niektorým doskám treba pri pripojení jedného jediného disku nastaviť hdd mode do stavu single,alebo to prepnúť priamo na disku,pokial ten disponuje jumpermi,na niektorých doskách treba single hdd pripojiť na sata port č 1 etc...všetky takézo "anomálie" vyčítaš v manuáli k doske,dobré by bolo zistiť,čo bolo príčinou pípania dosky,nenechávať to v štádiu japonského "SamoSato".....

no príčina toho pípania my je neznáma lebo v ,,User Guide,, sa píše : One short beep = VGA detected, Quick boot set to disabled, no keyboard detected.....z grafikou nič neni, zobrazuje normalne.....klavesnica fungovala a po nastavení Fast boot na disable to pípať neprestalo, až po load default....ale fast boot je zasa na enabled....ale svieti kontrolka BOOT_DEVICE...

Windows nenajedou protoze jiny radic disku.
Pomohlo by nastartovat z bootovaciho DVD a opravit instalaci Windows.
Pokud chces zachovat system a menit zakladovku, je treba na to myslet dopredu (to se ve tvem pripade zrejme nedalo, kdyz odesla) a nainstalovat obecny radic disku. Pak se to rozjede i na nove desce.
Dalsi vec bude aktivace, protoze ta tva predchozi zrejme OEM byla vazana na tu spatnou desku. Aktivuj po telefonu a na dotaz odpovez, ze Windows byly na tomto pocitaci jiz nainstalovane.