Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zásek PC po aktualizaci WIN 10

Zdravím,

o víkendu jsem si instaloval velkou aktualizaci Win 10. Od té doby je PC nestabilní a často se seká.
Vlezl jsem do prohlížeče událostí a tam je napsáno toto:
- System
- Provider
[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ Guid] {331C3B3A-2005-44C2-AC5E-77220C37D6B4}
EventID 41
Version 4
Level 1
Task 63
Opcode 0
Keywords 0x8000400000000002
- TimeCreated
[ SystemTime] 2016-09-25T09:37:55.676684200Z
EventRecordID 631
Correlation
- Execution
[ ProcessID] 4
[ ThreadID] 8
Channel System
Computer DESKTOP-CA371U6
- Security
[ UserID] S-1-5-18
- EventData
BugcheckCode 0
BugcheckParameter1 0x0
BugcheckParameter2 0x0
BugcheckParameter3 0x0
BugcheckParameter4 0x0
SleepInProgress 0
PowerButtonTimestamp 0
BootAppStatus 0
Checkpoint 0
ConnectedStandbyInProgress false
SystemSleepTransitionsToOn 0
CsEntryScenarioInstanceId 0

OS: Win 10 home
deska: Asus M5 A97
G karta: Amd r7 370
Procesor: AMD fx 6300

Dle mého je někde problém u HDD neb mi to po pádu dnes psalo ohledně BOOT device, ale já jsem pitoma na to pořádně nekouknul a ihned na tvrdo přes tlačítko restartoval PC.

Děkuji za rady.

presne, napisal si sem kopu bordelu z ktoreho nikto nic nevie. Hento hore posli vyvojarom windowsu, ti snad budu vediet co ktora ich haluzna polozka znamena.
Mas pravit screen hlasok ktore nepoznas a dat ich sem nech vidime.

A podledne co si napisal, ze to nevie najst boot device, tak to nema len tak same od seba preco robit. Takze pre zaciatok skontroluj kable do HDD a dosky, a otestuj disk programom od jeho vyrobcu. Tiez otestuj ram cez memtest alebo goldmem.

aaaa, typicke kecy...take pozname.

A nie, nemas pravdu. Poradna nieje na to aby za teba robila elementarne veci, lebo ty si lenivy.
Nedodal si takmer ziadne info - opakujem, ze henten bordel sa za info povazovat skutocne neda, to ti povie kazdy. Takze nemozes cakat nejake riesenie. Zbytocne kopkas nozickami a argumentujes tu ze na co poradna je, slusnostou a podobnymi srandami, ktore su uplne odveci.

Víš co? Vlez mi na chrbát.

Já jsem se ve vší slušnosti obrátil zde na Poradnu se svým problémem. Pokud by se kdokoliv chtěl mým problémem zabývat, tak poskytnu rád další informace, ale musel bych vědět jaké.
Nejsem líný a to že jsem se svým problémem vlezl zrovna sem je trošku jako projevem důvěry v místní rádce. Ovšem pokud si chceš na mě honit tričko.... prosím.

nicméně Shiro má pravdu. Nenapsal jsi vůbec nic, ani o jakou aktualizaci se jednalo. Pokud to byla ta Anniversary, pak se po ní nainstalují ještě další updaty, které by měly opravit podobné chyby jako máš ty. Od věci není ani kontrola disku na chyby filesystému, včetně kontroly povrchu. Předtím ale bys měl napsat kolik disků v PC máš.

[ Name] Microsoft-Windows-Kernel-Power
[ SystemTime] 2016-09-25T09:37:55.676684200Z

to je až zatuhnutí systému. ve správné sekci prohlížeče událostí to chce hledat, co se stalo předtím:
eventlog: protokoly windows -> systém, aplikace.
ale pokud je příčina v hw, nemusí tam být nic zajímavého.

Zdravím, tak jsem se vrátil v bodu obnovení zpět. PC celé odpoledne běží a zdálo se že v pořádku.Disk jsem otestoval programem od výrobce. Vše v pořádku. Tak jsem si myslel, že je vše v pohodě a náhle se systém sám restartoval. Vlezl jsem do "prohlížeče událostí" a tam našel pod záložkou "systém" toto:

Chyba

Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Aktivace pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
a APPID
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
uživateli NT AUTHORITY\SYSTEM (SID: S-1-5-18) z adresy LocalHost (pomocí LRPC) běžící v kontejneru aplikací Není k dispozici – SID (Není k dispozici). Toto oprávnění zabezpečení lze změnit pomocí nástroje správy Služba komponent. V záložce "Aplikace" mám žlutý vykřičník a napsáno toto: Informace taskhostw (3380) WebCacheLocal: Provedení požadavku na zápis do souboru C:\Users\Radek\AppData\Local\Microsoft\Windows\Web Cache\WebCacheV01.jfm na posunu 0 (0x0000000000000000) o 8192 (0x00002000) bajtů bylo úspěšné, ale zpracování operačním systémem trvalo nezvykle dlouho (28 s). Tento problém je pravděpodobně způsobený vadným hardwarem. O další pomoc s diagnostikováním problému požádejte dodavatele hardwaru. Děkuji za jakoukoliv radu.

Pc je stavěno před necelým rokem v CZC.cz a do té velké aktualizace WIN 10 běželo v pohodě.

No. Opět to spadlo. Hlášení v chybách po pádu je toto:

Nastavení oprávnění specifické pro aplikaci neuděluje oprávnění Místní Aktivace pro serverovou aplikaci COM s identifikátorem CLSID
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
a APPID
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
uživateli NT AUTHORITY\SYSTEM (SID: S-1-5-18) z adresy LocalHost (pomocí LRPC) běžící v kontejneru aplikací Není k dispozici – SID (Není k dispozici). Toto oprávnění zabezpečení lze změnit pomocí nástroje správy Služba komponent. Pokusím se sehnat někde ten náhradní kabel...

Otazka stala ze kto instalil jake ovladace, ptz to moze byt problem trebars prave po nejakej aktualizacii. Skusil by som aj preinstalit ovladace z webu vyrobcu dosky alebo co, alebo fakt aj ine Win.
Ale ten HD tune alebo nejaky test povrchu treba skusit. (skus ho trebars v nudzovom rezime Win, alebo co)

hd Tune jsem testoval HDD v normálním režimu. V tom - žádné vadné sektory. Žádná větší teplota disku, nic. Jen mě udivovala kolísavost rychlosti zápisu...
Udělám znova test v nouzáku OK.

Jdu hledat poslední ovladač desky.

Díky. Dám vědět jak jsem dopadl.