Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola externího usb2 HDD

Jak nejlépe zkontrolovat kvalitu staršího disku WD Passport160GB, který odchází? Poslední týden se pořád ztrácí v systému (win7_64pro) a za chvíli se opět objeví. Jinak OS píše "zařízení nebylo rozpoznáno", což může být možná i chyba usb řadiče. Ale jiné zařízení na tom samém portu funguje normálně. Týká se to tedy nejspíš tohoto Passportu. Chci se víc ujistit, hledám možnost jak.
Data mám sice zálohované, ale jinak ten disk když jede, "normálně" funguje. Umí nějaký sw seriózně zjistit, jestli je již před ukončením funkčnosti?
díky za tip
Petr

na tie staršie pasport disky bolo určite potrebné zapojiť externý napájací zdroj alebo tvz.y-usb kábel,aby bral šťavu z dvoch portov......staré disky obvykle vyžadovali 550-750mA,1 port usb 2 podla normovaného štandardu dáva max 500mA,to bol velký problém aj u starších samsung/a-data diskov,ktoré mali 525mA a bez prídavného napájania takmer pravidelne po velmi krátkej dobe kolabovali.....