Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s bios

Dobry den mam Alienware 17 2014 model a mam zamknuty bios ve kterem nemuzu absolutne nic nastavit ani zmenit??Pri bootovani,kdyz to po me chce heslo tak to jedine znam nejak jsem to tam namackal ale heslo spravce ani nic jineho neznam.Pouzivam W10 64 bit.Zkousel jsem vse mozne od prikazovych radku az po preinstalovani na W8 ale nic nepomohlo furt to stejne.Vim,ze se da pouzit nejaky jumper ,ktery resetuje vse v bios ,ale v mem pripade to neni mozne,protoze bych musel rozebrat cely notas vcetne klavesnice coz nechci riskovat.Existuje i jiny zpusob jak tento muj problem vyresit?Moc bych poprosil jestli by si nekdo nasel chvilku casu a poslal mi strucny navod popripade video jak postupovat?Fotky biosu v priloze dik moc predem

kupoval si ho novy? pretoze pochybujem ze by to bolo takto z vyroby.
predpokladam ze to admin heslo co ta mas vies, kedze sa do biosu dostanes.
Necakaj ze tam budes moct daco aj menit, je to ntb a tie maju orezane biosy.
na tej prvej fotke to je len info co mas a ako tam mas, tam nic aj tak nezmenis.

Predtim mi to normalne fungovalo ne koupil jsem pouzity.Nemuzu nic nastavit a ted se ani do biosu nedostanu zkousel jsem ho i flashnout na starsi i nejnovejsi verzi a nic musi ty hesla jit nejak vymazat aby byl bios funkcni.po zadani hesla kdyz zmacknu F2 tak se do biosu dostanu,ale kdyz chci heslo zmenit to je temer jedina vec,ktera v biosu funguje tak dostanu hlasku fail viz obrazky ten tmavy je pri bootovani kdy musim zadat heslo,ktere znam a ten druhy je primo v biosu kde ma vetsina polozek sviti bile aby se s nimi dalo manipulovat bohuzel skoro nic nejde

to ti je k ničemu. Dell to má ošéfované na několika místech na desce, dnes se dají sehnat originální unlockery na staré Latitudy cca 12-8 let staré. Nové stroje ani náhodou. A je to tak dobře, už jsem tím zachránil několik ukradených strojů, stačí nahlásit ukradený servicetag na Dellu.

Mimochodem, to je další důvod proč kupovat Delly. Ochrana jim opravdu funguje a ani si nemusíš nakupovat Computrace.

ale ono to samozřejmě funguje. Admin heslo je právě k tomu, abys nemohl měnit nastavení. A pokud jej neznáš, tak nejsi původní majitel stroje. A protože tě nikdo nezná, a ani nevíme, kde jsi jej nabyl, tak pravděpodobnost legální/nelegální nákup je přesně 50:50.

edit: to mimochodem taky znamená, že jsi používal původní windows od původního majitele - to je taky dobrá naivita. Jakou máš záruku, že tam není nějaký keylogger nebo podobný vyzvědač?

a keď v biose v odseku security zmeniíš položku "change password " z denied na allowed,čo sa stane ? u niektorých dell notebookov je obvykle nutný servisný zásah alebo obdržanie master reset key/po overení oprávnenosti na takýto zásah/,takéto notebooky obvykle kritické heslá ukladajú v samostatnom čipe,ktorý je nezávislý na cmos baterke,takže jej skratovanie jumpermi alebo jej vybratie vyresetuje niektoré užívatelské nastavenia biosu,ale heslá zostanú zachované.....