Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Multimediální přehrávač Kodi - nefunguje zvuk 5.1

Zdravím, mám tento problém... KODI mám naist. na televizi Philips, tato propojena přes optický kabel s domácím kinem. Můj problém je ten, že se mi nedaří poslat zvuk 5.1 z telky do domácího kina, stále jen 2.1. Pokud místo KODI použiju standartní přehrávač inegrovaný v TV, je vše ok. Nastavení zvuku v ap. KODI nepomohlo, návody z Youtube taktéž...Kde může být problém ? Děkuji...

Sakra já zírám, mě Philips 83 uhl stál 2x tolik, a domací kino s něj neudělám... navíc ani Philips se tímto nechlubí, a to je divné ne??

http://www.philips.cz/c-p/40PFT5500_12/5500-series -tenky-led-televizor-full-hd-se-systemem-androidtm -s-technologii-pixel-plus-hd/specifications

Výstupní výkon (RMS)
20 W
Vylepšení zvuku

Incredible Surround
Clear Sound
Dynamické zvýraznění basů
Funkce Smart Sound

Je to poněkud starší, ale mám stejný problém. Jen by mě zajímalo, z jakého zdroje ten film pouštíš, z fešky, nebo z HDD? Já to pouštím z HDD pripojeného do telky (Philips PUS6401 Android 7.1 rv.2016) a zní táhnu optiku do receiveru Sony. Zdroj má prokazatelně 5.1 stopu ale receiver mě na displeji vypíše jen PCM/48 nebo tak něco...a řve to převážně ze středového kanálu. Je to stejné ať to pouštím přes KODI nebo přes MX Player. V televizi mám v nastavení možnost "stereo" a nebo "vícekanálově" a mám to nastevený na "vícekanálově"
Takže nakonec to pouštím přes stařičkého MINIX NEO 7 který má upravené XBMC a 5.1 mě do optiky pustí. Ale s FHD už má občas problém stíhat. Myslel jsem že telkou a KODI to vyřeším, MINIX někomu daruji, ale na TV to ne a ne rozchodit...:-(