
Mohl by mi někdo doporučit ke koupi kvalitní tiskárnu?
Zdravím lidi. Mohl by mi někdo doporučit ke koupi kvalitní tiskárnu? Nemám žádné konkrétní požadavky, pouze co nejvíce muziky za co nejmene peněz. Využití především k tisku školních dokumentů, handoutů, atp.
Změna předmětu, původně: Tiskárna
Změna kategorie, původně: Ostatní (Kurt)
https://www.alza.cz/hp-laserjet-pro-p1102-d163012. htm?catid=18843569
stránka za víc než kačku: https://www.alza.cz/hp-ce285a-c-85a-cerny-d163015. htm
to fak ne.
?? já nic nekupuji,asi patřilo tazateli. Navíc na to jeho občasné tisknutí mu to bude vyhovovat. Existuje možnost naplnění originální krabice.Takže netřeba panikařit.
ne, to patřilo tobě.
Radit předražené HP není podle mého názoru úplně správně. Navíc ještě laser s hyperohřevem pece, tj. rychlým kandidátem na výměnu pecní blány.
Na doma bych dnes volil barevnou inkoustovku v MFP provedení (tj. včetně skenování/kopírování) a s rozumnými náklady (epson L-series, workforce, apod.)
Zaujatost sem nepatří. Potom mizí objektivita a z rádců (některých) se stávají ikony neomylnosti.
já nejsem zaujatý. Nemám s HP problém (sám mám doma starou HP laserku). Ale z těch jejich aktuálních šitů jsem vyléčen.
ani Brother tiskárny stran láce tisku nejsou k zahození ...
Edit: nejpodstatnější je, KOLIK stran tisku měsíčně budes tisknout a zda chceš automatický oboustranný tisk bez nutnosti ručně obracet papíry ... A zda to ma mít i scanner ... AZ PAK se da doporučit nejvhodnější zařízení.
Přesně. Od toho se vše odvíjí. Já třeba právě proto preferuji HP, protože s velkými tonery dosahuji nejmenší ceny na 1 stránku papíru.
Jinak to bude, vytiskne-li 500 stránek ročně - jinak, pokud jich vytiskne 100x více.
Pokud mi někdo ukáže tiskárnu, kde se dostanu (v průměru) na cca 0,15Kč/stránku a tiskárna nebude stát více než 15.000, určitě bych se na ni zaměřil. HP P3005 i P3015 (co mám) to dokáží.
.. ale počúvať ten randál
Randál jo
A když jsem jednou tiskl 5000 (či kolik) stránek na jeden zátah, byl z toho i pěkný smrad. Ač byl leden, měl jsem celou dobu otevřené okno a do kanclu jsem chodil tak co 10 minut doplňovat balíky papíru..
já tisknu čb za 0,05 Kč/stránku.
originální černý inkoust na rok provozu (cca necelých 5000 stran) vyjde na 162Kč.
zcela to odpovídá recenzi: http://www.svethardware.cz/recenze-epson-l550-tisk nu-superlevne/37788-8
U tebe by byl problém s duplexem.
edit: a mně osobně vadí malý vstupní zásobník - furt musím doplňovat papír, to je ale s chybějícím duplexem jediná vada této tiskárny.
edit2: L655 už duplex má... https://www.epson.com.ph/For-Home/Printers/Ink-Tan k-System/Epson-L655/p/C11CE71501#specifications
Až na tu rychlost tisku to vypadá báječně!
pokud to necjháš na default (standardní, tj. mírně horší kvalita tisku), tak je rychlost velmi dobrá, srovnatelná s laserem.
Tyhle tiskárny (inkoust) asi nemají něco jako econome mod, že? Po jehličkové LQ-100 jsem měl už jen laser, tak to nevím.
Jsem na tom nákladově podobně s duplexem a rychlejším tiskem. Ale s alternativními tonery.
Do zásobníku nacpu balík papíru
já se alternativním tonerům/inkoustům vyhýbám, nikdy to není ono a pro některé modely tiskáren je to doslova likvidační.
Doma mám na tištění dokumentů Brother HL-L2340DW. Šikovná tiskárna za málo peněz, nemající problém s levnými neoriginálními tonery. Vyzdvihnul bych možnost síťového připojení přes wifi, plnohodnotný oboustranný tisk a papíry uzavřené v zásobníku, takže nepřekáží a nepadá na ně prach. Jen na plnou rychlost je trochu hlučná, ale při přepnutí na ekonomický tisk je to ok.
Koupil jsem Brother DCP-J105, cena černé cartridge 173,-Kč/2.400 str., barevné 167,-/1.300 str.