Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem pomalý HDD - pouze při startu PC

Zdravím,
po každém spuštění OS (Win10) je disk vytížen na 100 % ještě asi 6 minut po naběhnutí plochy. Zaráží mě ale fakt, že rychlost čtení je <3 Mb/s (podle správce úloh). Po tom, co se spustí všechny programy už je rychlost normální ~170 MB/s. Všechny ovladače mám aktuální.
https://dl.dropboxusercontent.com/u/22259549/HDTun e.PNG
Chápu-li všechno správně, tak za to nejspíš může seek time... Jakým způsobem mohu start PC urychlit (vyjma zakázání aplikací "po spuštění")?

Díky moc za rady, případně za osvětu. :-)

Konfigurace:
CPU: i7 3770K
RAM: Kingston cosi cosi 8 GB, 1600 MHz, DDR3
HDD: Seagate 1 TB SATA-III 6.0Gb/s
MB: MSI Z77A-G43

Při tom spouštění se přepni na kartu Procesy nebo Výkon, ať vidíš, co vytěžuje procesor, RAMku a disk.

Podle mě v Po spuštění nemusíš z těch programů mít žádný. Všechny jenom zpomalují spouštění Windows a není nutné je startovat automaticky se systémem. Zkus spustit počítač do nouzového režimu a porovnej, o kolik se bude spouštět rychleji.

Jak spustit počítač v nouzovém režimu ve Windows 10
Zakažte automaticky spouštěné programy