Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spuštění systému windows se nezdařilo.

Dobrý den,
Dneska jsem musel rozdělat PC a odpojit a zapojit pár kabelů. Vše jsem zapojil tam kam patří. Když jsem ale PC zkusil zapnout, objevila se mi akorát zpráva - spuštění systému windows se nezdařilo. Příčinou může být nedávná změna hardwaru nebo softwaru... Pokud bude potřeba, můžu to vyfotit celý.. Každopádně všechno ostatní funguje (klávesnice a myš svítí - usb musí bejt v pořádku, GPU svítí a všechny větráky se točí - zakladovka i grafika tudíž musí bejt taky v pořádku.
Specifikace PC-
CPU - i3-2120
Zakl. MSI b75ma-p45
GPU - MSI RX 480 8gb
RAM 8GB
SSD 240GB
HDD 1TB
Zdroj Seasonic 620W
Neví někdo co s tím?
Díky za rady

Flashku nebo cd zkusit nemůžu protože k ničemu takovýmu zrovna nemám přístup. Kabely od disků (sata) jsem odpojil z desky a zase jsem je, do stejných portů, připojil. Windows je originální. A s biosem jsem nic nedělal, prostě jsem to akorát normálně vypnul a pak se to nechtělo zapnout. Pomůže to, že jsem tu základní desku odšrouboval a zase našrouboval ?

Podařilo se mi připojit starou klávesnici přes takovej ten kulatej fialovej konektor a tou mohu pc ovládat. Když zmáčknu enter, mužů si vybrat operační systém. Je tam dvakrát win. 10, ale až vyberu jakejkoliv, výsledek je pořád stejná obrazovka, jako na začátku. Akorát stav se změní o pár čísel

Mám taky zkušenost,že kdyby se nestala mě,tak těžko uvěřím. Včera po odpojení všech káblů k bedně (PC) jsem provedl vyfouknutí vzduchem. Vše připojil zpět a ... problém se spuštěním. Počítač se choval jako kdyby byl zprvu nefunkční BIOS,po jeho umravnění stejně zůstalo špatné nastavení,je tam nějaký další výběr bootmenu a Windows 7 bylo třeba znovu aktivovat. Podotýkám,že instalovaná sedma je tam několik let a čištění nebylo poprvé. Nikdy jsem na knížete "Samo se" nevěřil,ale tady nevím proč to.