Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC do 25k

Dobrý den, rozhodl jsem se že si za přesčasy a soboty strávené v práci koupím nový PC. Chtěl jsem vás znalejší touto cestou poprosit, jestli byste mi někdo nemohl na czc složit PC do 25K, který bude sloužit hlavně na hry :) no a k PC bych si rád koupil i nový monitor, ale nedokážu si vybrat, tak jestli máte nějaké doporučení, byl bych moc rád (tak kolem 4k). Mockrát předem děkuji

Nic proti sestave, ale asi bych radeji optimalizoval disky nebo ruzne neco posetril a poridil RX470, ale je fakt, ze do 25K se s tim tezko vejde. Proste kdyby tazatel jeste neco pridal a vzal to takto + vymena grafiky za RX470, tak by to bylo optimalni.

jako bol tu návrh aj s RX 480,... len neviem či tazatel chce aj s OS alebo bez,... ja navrhol aj s OS, aj s SSD,... OS pridalo takmer 3000 KČ a SSD 2500KČ... když se odčítají, pak to vyjde s RX 480,... ale to už je na tazatelovi čo si vybere,... je to odsť individuálne,... niekto je náročný hráč, niekto je zas taký ktorému nepostačí ani 2TB HDD, niekto si postačí fačať na linuxe, niekto potrebuje windows,... a pod.

Výkon je exklusivně na parametrech osazení, shared s IGP|APU a RAM, kde Single vs Dual není 2X tolik jak je psáno výše, v realtite je to nekde okolo 40-75% dle RAM, ale jsou dalsi elemnty jako CHIPSET|BUS (u mensiho OC BUS také přidá na FPS), frekvence RAM, Latence RAM z teží vidím configuraci která dokáže podat v DChanel 2X vetší výkon o proti SChanel, i když na Google píšou asi opak..

Mel bych k te slozene sestave jednu drobnou ale presto verim, ze prinosnou vitku.

Nevidim zadny duvod pro koupi Arctic Fan F12 Silent, dejme tomu do nejakych ultratichych sestav, ale tam uz snad radeji investovat do vodnika, no nevim, tak snad nejaky hodne nevykonny procesor, kterej stejne netreba chladit, proste mi ten ventilator moc nedava smysl.

Na desce je dostatek konektoru pro PWM, takze urcite koupit Arctic Fan F12 PWM, ktery bude diky automaticke regulaci minimalne stejne tichy jako ten silent. Pripadne by se dalo vzhledem k chlazeni disku uvazovat i o Arctic Fan F12 TC, ale osobne bych dal prednost tomu PWM.

Mozna by bylo dobre nez neco napises si to take alespon trochu nastudovat, ono to neni zase tak slozite.

Opravdu lidi nechapu tu vasi pohodlnost, ze nemuzete otevrit Google a vsechno se vam musi naservirovat az pod nos. :-/

Arctic Fan F12
Arctic Fan F12 PWM
Arctic Fan F12 TC
Arctic Fan F12 Silent
Arctic Fan F12 PWM CO

5 ruznych ventilatoru

No, jak myslis, ja kupuju jenom tyhle Arctic Fan a zkusenost mam takovou, ze uplne neslysitelne je to na cca. 600 otacek, pricemz nekde okolo 450 otacek je hranice, pod kterou nelze jit s regulaci, takze jako idealni vidim PWM verzi techto ventilatoru, kde si v BIOSu nastavis otacky na teplotu procesoru, pritom je das tak, aby v klidovem stavu pocitace (pri bezne praci typu kancelar, internet) bezel ventilator na cca. 550 otacek coz pro ofuk staci a je to pak uplne neslisitelne.

PWM konektory na desce tazatel volne ma.

Druhou zajimavou moznost vidim v Arctic Fan F12 TC, kde si sondu nastavis k disku a pak se to chova opravdu podle teplot disku, akorat teda spravne umisteni sondy tak, aby se ventilator netocil moc ale aby reguloval podle zateze a teda teploty disku je docela orisek a sam jsem to nastavoval v jednom PC nekolikrat nez jsem prisel na spravnou pozici sondy, ktera je vzhledem k regulaci a hluku idealni.

Samozrejme je mozna i tva varianta se stalym F12 Silent 800ot., ale ja bych se k ni proste nepriklonil. :-)

Noctua NF-S12B redux-700.
700 otáček/min, průtok až 56.9 m^3/h, hlučnost max.6.8 dB(A.
To je vážně vrtulník.
(při redukci/regulaci na stálých 250pt/min se dotyčný zázrak ani neroztočí, natož aby mělo vůbec výkonově/m^3/h smysl ho použít)
Někdy si myslím, že zemi obsazují nadlidé se zázračným sluchem a neméně i zrakem.

Velmi tiché jsou považovány ventilátory s hlučností okolo 20 dBA!

A z visne jsi nahodou nespadnul?

On si vybere neosizenou GTX1060 6GB a ty mu podsouvas osizenou 3GB variantu.

Sice ano provedeni chladice od EVGA se mi take uplne nepozdava a sam bych si radeji priplatil za provedeni MSI, ale urcite brat 6GB kartu!

FLOPS vám asi nic neříká Pánové, VRAM jako VRAM co ? Ano, blikátka a vrtulky jsou nejhlavnější parametry bez kterých to nepojede, navíc to ma na krabici napsané MSI to je dalších 10 Fraps k dobru :-p

Windows 7, 8 je GTX velmi dobrá volbam, kfe NVIDIA zacatkem roku prinese zlepseni DX12 diky novému c++

a stále aj napriek tomu "že je osekaná" by mala vyšší výkon než tá pôvodná, kedťe pôvodná je papierovo parametrami lepšia, aj fyzicky áno,... ale pri MSI je chladenie spravené tak že dokáže ísť na plnej frekvencii, a čo pri druhej? kvoli vyšším teplotám sa bude podtaktuvávať, takže aj osekaná MSI je na tom o neco lepšie než neosekaná "teplá" karta... kdyby mal dobré chladenie pak by bol samozrejme rozdiel, potom by MSI bola horšia,.. tú grafiku som navrhol "narýchlo" velmi som si neoveroval či je osekaná aj inde, ppozeral som hlavne na chladenie a kvalitu, ktorú som si skontroloval a prišla mi OK,... aj neosekaná GTX 1060 je stále na tom "viac osekane" a menej výkonná než RX 480, proč teda nenúkate rovno tú, a hovoríte "radeji 4/6GB verzi"?

RX grafiky poznám naspamäť na kompletku, presne viem ktorá jak čo, u GTX 1060 nie úplne, preto som "napsal blbosť" ale dá sa to opraviť aj rozumnejšie, nemusíte rovno ísť "do agresivity". :) grafiku som mu navrhol "narýchlo", čumel som na chladenie, kvalitu, a pod, výkon priamo som si neoveril, no... tak ma teraz ukamenujte. Na czc sa velmi neorientujem,... chcel som navrhnuť 4GB verzi, a nejak som "neprečetl pozorne"

Je to proste na tom tazateli co vybere, ale v podstate pokud dneska nejakou trochu slusnejsi herni grafiku, tak RX470 4GB, RX480 4GB, RX480 8GB, GTX1060 6GB, nic jineho se nevyplati.

U te GTX1060 6GB bych se vyslovene nebal ani te EVGA, ona je tam ta spotreba tak vyoptimalizovana, ze se to nebude prehrivat ani v tomhle malinkem jednovetrakovem provedeni, ale samozrejme se da ocekavat, ze ten vetrak bude muset jet rychleji a teda podstatne hlasiteji, proto urcite lepsi dvouvetrakove provedeni a nejlepsi ten Gaming od MSI, ale zase je dost drahej a vyvstava u nej otazka, zda potom uz zase nepriplatit na nejakej levnejsi model GTX1070 treba opet od EVGA.
Ale s cenou jen o neco malo vys je i MSI v dvouvetrakovem o neco hlasitejsim provedeni nebo potom zkusit ten Gainward jako tu radi, tezko rict.

nemusíte rovno ísť "do agresivity". :)

# Vy budete spíše citlivka viďte ? Žádnou agresivitu nikde nevidím, navíc odpověď byla mířena globálně na logiku navrhovaní grafických karet některých lidí na poradně :-) (raději doplňuji smajlika aby jste nemel pocit agrese)

# Co se tyká třeba Gainward (PHENIX je dle mne jeden z nejlepších, vyborné pasivní chlazení mají i jeji VRAM, GTX@1060 bych zakoupil jejich verzi), chlazení GPU na stejné kvalitě/ úrovni jako MSI jen stoji méně peněz, jeji FLOPS uz jen záleží která firma šlapne víc na OC, ne všechny mají DDR5X|GDDR, ASUS DC -xxm i ZOTAKu se nekdy podaří vydat za nízkou cenu slušnej kousek.

ze ma jako lepsi a tissi chlazeni, ale pritom ta 3GB to neni jenom o pameti, ta karta je osizena i v dalsich parametrech, urcite ber 6GB variantu.

jo a ten SSD ten bych nechtel ani zadarmo kvuli pouzitemu radici

bych vzal minimnalne SanDisk Ultra II - 240GB, pokud tak moc setris a nemas na Samsung 850 EVO nebo Crucial MX200 nebo vem aspon Crucial BX100 nebo MX300, vsechno lepsi nez ten SandForce Kingston.

Pokud ti jde i o nové a přicházející hry s podporou D_X 12, tak určitě jsou na tom AMD g.karty lépe nežli nV.

# To ano až je to logické, v realitě je DX12 záchrana pro AMD hlavně po stránce CPUs, určíte vite (doufám) jak DX12 funguje a co je jeho hlavní přínos a ze to není jen otázka GPU ale i CPU.
NVIDA na DX12 jede lidové řečeno normálně, neznamená, ze nemá + FPS za které by staly za řeč, ze DX12 na NVs nefunguje, narozdíl od AMD, které dokáže potencionál svých OCto|Cores CPUS alespoň někde využít.

# Stále se zde pokřikuje DX12, ale vidíte vubec rozdíl mezi 11 a 12 když vám pustím hru ? Je opravdu výhodné koupit GK kvůli jedné verzi DX ? NV na DX12 funguje normálně, k SHUT FPS jsou až někde v ULTRA nastaveních, navíc v předešlých DX se drzí lépe nez konkurent AMD.

Hadek o tom uz bylo nejen tady hodne, myslim, ze uz nikdo nema silu dal.

Cele je to proste hlavne tak, ze NVidia vedoma si sveho obrovskeho naskoku zaspala nebo se proste situaci nevenovala, jak by bylo vhodne a prepracovani architektury se ocekava az nekdy nejdriv za rok s prichodem Volty, takze ted maji super grafiky pro DirectX11, ale da se ocekavat, ze jak prijde Volta a budou mit super grafiky pro DirectX12, tak zacnou DirectX12 tlacit a lidi co maji starsi grafiky dost mozna budou muset upgradovat.

Je to samozrejme spekulace a nevime asi uplne jak se situace bude dal vyvijet, ale pro cloveka, ktery nepocita s nakupem nove GK aspon dalsich 5 let je pravdepodobne, ze je RX480 dnes nejlepsi volbou.

GB je katastrofa krom pár modelu,.. ja osobne hodne chválim Asus, MSI, aj Sapphire,... nVidia si polepšila zo strany HW, ale pohoršila zo strany SW a drivery su docela fakt "nic moc" radeji bych teda preferoval RX (AMD). U MSI som sa osobne práve s tou grafikou nesetkal s problémom "pískanie".

Asi tak to pískání psali tři majitelé tý MSI GTX 1060,takže jsem to jenom zmíni a MSI je nenažraná jako Asus tak bych nekoupil ani jednu,tichý jsou všechny takže u MSI platí všicni akorát za značku.....ohledně GB si jí majitelé chválej tak nevidím důvod proč je nekupovat pokud nějak nešiděj osazení,záruka je na všechny stejně 3 roky.:-)

U NVidie je to naprosta pohoda, ale u AMD neni z ceho vybirat aspon teda pri koupi v CR.

Ja doporucuji MSI z duvodu, ktere jsem psal. Sapphire jsem kdysi davno a jeste dnes se mi zvysuje krevni tlak pri vysloveni toho jmena, sice se vsude pise, jak se extremne zlepsili, jak jsou v pohode, jak je to tichy, ale staci si projit tady poradnu a polovina dotazu na kostickujici obraz signalizujici konecnou pro GK se tyka Sapphiru, to me moc o jejich zlepseni nepresvedcuje. Z Asusem mam ten problem, ze neverim na jejich chlazeni, co jsem slysel a videl v posledni dobe, tak zlepsili kvalitu po strance nizke hlucnosti, ale ja k nim nemam stale duveru co se tyka zivotnosti, driv byly ty jejich vetraky jak BOX u Intelu, pul roku az rok to beha krasne a pak se ventilatorum zadrou loziska a zacne to delat bordel. No a Gigabyte je kapitola sama pro sebe ohledne pouzivanych soucastek na vyrobu, zase jsem slysel, ze je to ted lepsi, ale proste nemam duveru, takze ja bych sel do MSI, ikdyz jak pises, zase piskajici civky. :-/