Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Na externím disku se nezobrazují soubory, místo však zabírají

Dobrý den,
předem chci upozornit, že se zas tolik neorientuju v těchto věcech, tak prosím, pokud někdo ví, jak problém vyřešit, tak to vysvětlete jako malýmu ditěti :)
Jde o to, že disk byl normálně používán na Windowsech. Avšak po jednom připojení k počítači s Linuxem, najednou zmizeli soubory z disku. Pokud se však podívám do vlastnosti disku, tak vidím, že cca. 140 GB místa je zabráno, poté si rozkliknu disk a soubory v něm zabírají jen 3 GB místa. Jak docílím toho aby soubory znovu objevili, je to pro mě docela dost důležité.

Děkuji za rady.

nejspíš jsi na tom pc jako administrátor a potom bys měl mít práva:

f: - administrators - úplné řízení - tato složka a podsložky

- buď mají soubory atribut "skrytý" a jako správný uživatel windows je neumíš zobrazit.
- nebo jsi to strčil do zavirovaného pc s šifrovacím ransomwarem. soubory kromě poničení mají atribut změněný na systémový, což zobrazit je pro někoho těžké.
- další možností je vytahování usb disku z pc za chodu a tím trvalé poškozování souborového systému. ten pak ukazuje vadné zabrané místo a může docházet k řetězení chyb na disku.